Her şeyin siyaset olması

Insanların elbette bir görüşü olduğunu düşünüyorum. Ama bu görüşü yansıtan bir siyasi parti var mi?

Dune kadar ince ve zafer alternatifi de yoktu.

Eki Görüntüle 1669328

Anti-politik olmak bana kalırsa ezikliktir. Her insanın hayat görüşü olması lazım. Siyasi muhabbetten uzak duruyorum diyorsanız onun adı apolitiklik değil.
Anti-politik ideolojilere girer. Anti-politik idelojiler: Anarko-İlkecilik. Çok beğendiğim fikirlerden birisi kendisi. Anarko göçebecilik. Nihilizm var. Popüler kültürde Joker. Apolitik Radikalizm. Buna dedin sanırım ama diğerleri de var. Anarşizm var. Apolitik ivmecilik. Eziklik değil yani. Kaczynskizm bile var bu ideolojiler arasında. Anarşistler burjuvazi seçime karşı ama oy verenler var. Oy vermemek değil yani. Birde dümdüz Anti-Politik olmak var. Siyasetle ilgilenebilirsin Anti-Politik olduğun halde. Post-politika var. Birde İnternet ideolojisi var. Bu ütopik. Cyber Nihilism mesela. Siber Nihilizm Türkçesi. Böyle kişiler politik sitelerden nefret eder. Ondan politik site hayranı sanmayın beni. Apolitikler radikal değilse bu gruba girmiyorlar bence. Benim Anti-Politik tanımım böyle. Akademide yer edinmiş bir fikir kendisi. Mesela: https://journals.sagepub.com/doi/10.1177/23996544211004188

Hocam aslında mesele bu değil mesele Türkiye'de gerçekten iyi bir siyasetin yapılmayışı. İnsanlar oy verecek adam bulamıyor.

Futbol olarak anlatmak gerekirse Türkiye ligiyle İngiltere ligini kıyaslamak gibi. Bir taraf sanat yapıyor bizde ise felaket.
Seçim safsatadır. Çoğunluk safsatası. Bunu savunanda mantık arama.

Yeni konular

Geri
Yukarı