Dolgu, çürük dişteki ağrıyı geçirir mi?

Merhaba. Dişim ağrıyor, yemek yerken bir şey içerken biraz daha hissedilir ağrı oluyor. Biraz baktığımda dişimde çürük gördüm. Sabah akşam diş fırçalamama rağmen bu çürüme nasıl oluyor anlamıyorum ama şu an acayip moralim bozuk biraz araştırdığım da dolgu olayını gördüm. Dolgu dişteki çürüğün ilerlemesini mi engelliyor ağrıyı da geçiriyor mu? YKS'ye hazırlandığım için diş çekilmesi yerine implant yapacak vaktim yok maalesef.
Dişinizin çürüğüne göre dolgu veya kanal tedavisi yapılmasına karar verilir. Dolgu 30dk-45dk süren bir işlemdir. Eğer dolgu yapılırsa çürüğünüz temizlenir ağrı geçer. Tek seansta halledebilirsiniz. Bir an önce diş hekimine randevu almanızı öneririm. Eğer çürük ilerlerse son nokta olarak çekim veya implant yoluna başvurmanız gerekebilir.

Beklemek yapabileceginiz en büyük hata olacaktir. Bunun ilerisi kanal tedavisi daha sonra disin cekilmesine kadar gidebilir. Dolgu düzgün yapildiktan sonra kolay kolay düsmez.
Teşekkürler sınavdan sonra giderim

Dişinizin çürüğüne göre dolgu veya kanal tedavisi yapılmasına karar verilir. Dolgu 30dk-45dk süren bir işlemdir. Eğer dolgu yapılırsa çürüğünüz temizlenir ağrı geçer. Tek seansta halledebilirsiniz. Bir an önce diş hekimine randevu almanızı öneririm. Eğer çürük ilerlerse son nokta olarak çekim veya implant yoluna başvurmanız gerekebilir.
Teşekkürler

Ağrı hissettiğine göre hava dişin içindeki sinirlere giriyordur. Dişin içi de çürümüştür büyük ihtimalle.
bu kadar büyük çürük dışardan çok az görünebilir mi? az gözüküyor çünkü

Hocam bence beklemeyin. Çünkü doktor önce dişin dolguya uygun olup olmadığını kontrol ediyor. Çürük ilerlemişse yapmıyor ve dişi çekiyor.

Direkt çürük ilerlemişse dolgu veya çekiyor gibi bir açıklama gibi olmuş, dolgu olmuyor ise, kanal tedaviside yapılabiliyor, eğer hiç olmuyorsa çekim diye biliyorum.

Teşekkürler sınavdan sonra giderim

Teşekkürler

bu kadar büyük çürük dışardan çok az görünebilir mi? az gözüküyor çünkü

Bende de sadece ufak bir siyahlık gözüküyordu, dişçiye gittiğimde kanal tedavisi dedi.

Direkt çürük ilerlemişse dolgu veya çekiyor gibi bir açıklama gibi olmuş, dolgu olmuyor ise, kanal tedaviside yapılabiliyor, eğer hiç olmuyorsa çekim diye biliyorum.

Bende de sadece ufak bir siyahlık gözüküyordu, dişçiye gittiğimde kanal tedavisi dedi.

Hocam doğrudur. Kararı onlar veriyor. Kanal tedavisi, öncelikli (dişi kaybetmemek için). Olmazsa aynen şöyle diyor: "Dişi açıp bakacağım. Uygunsa dolgu yapacağım. Değilse çekilecek." kabul edip etmemek size kalmış.

anladım şuan yemek yada bir şey içmediğim dışında ağrımıyor ama kesin durum vahim gideceğim

Yeni konular

Geri
Yukarı