Dolgu, çürük dişteki ağrıyı geçirir mi?

Emiroo

Hectopat
Merhaba. Dişim ağrıyor, yemek yerken bir şey içerken biraz daha hissedilir ağrı oluyor. Biraz baktığımda dişimde çürük gördüm. Sabah akşam diş fırçalamama rağmen bu çürüme nasıl oluyor anlamıyorum ama şu an acayip moralim bozuk biraz araştırdığım da dolgu olayını gördüm. Dolgu dişteki çürüğün ilerlemesini mi engelliyor ağrıyı da geçiriyor mu? YKS'ye hazırlandığım için diş çekilmesi yerine implant yapacak vaktim yok maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her gün fırçalasan bile doğru fırçalama daha önemli. Demek ki atladığın yerler varmış orada bakteriler yüzünden çürük oluşmuş. Dolgu olayına gelecek olursak. İlk önce dişinin olduğu damağa anestezi uyguluyorlar ardından çürük olan yeri kazıyıp dolguyu yapıyorlar. Kısa bir işlem hemen hemen 1 saat sürüyor toplamda. Çürüğü engelleyip ağrıyı geçiriyor. Dolgudan sonra diş fırçalamayı bırakma çünkü dolgunun etrafında yine çürük oluşabilir.

Her gün fırçalasan bile doğru fırçalama daha önemli. Demek ki atladığın yerler varmış orada bakteriler yüzünden çürük oluşmuş. Dolgu olayına gelecek olursak. İlk önce dişinin olduğu damağa anestezi uyguluyorlar ardından çürük olan yeri kazıyıp dolguyu yapıyorlar. Kısa bir işlem hemen hemen 1 saat sürüyor toplamda. Çürüğü engelleyip ağrıyı geçiriyor. Dolgudan sonra diş fırçalamayı bırakma çünkü dolgunun etrafında yine çürük oluşabilir.
Teşekkürler biraz daha bekleyeceğim geçmezse dolgu yaptıracağım.

Geçmiş olsun hocam.
Teşekkürler

Geri
Yukarı