Dolu 1 TB disk ile başka bir dolu 1 TB disk karşılıklı aktarılabilir mi?

belhanda52

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar, 2 tane 1 TB harddiskim var ve ikisi de dolu.
İkisinin içindeki dosyaları karşılıklı olarak birbirine atabilir miyim? İlkindeki her şey diğerinde; diğerindeki her şey ilkinde olsun istiyorum. 🙄

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yerini fiziksel olarak değiştirseniz?

Çünkü bildiğim kadarıyla dosya aktarımlarında önce kopya oluşturuluyor. Birini aktarırken diğerini ona aktar seçeneği yok bu yüzden.

Not: Cloud servislerini kiralayabilirsiniz 1 aylığına (eğer internetiniz iyiyse) veya Office 365 satın alın 5 10 liraya üniversite hesaplarını satıyorlar. 1 TB da hediyesi oluyor ama 1TB çok uzun sürede aktarılacaktır belki hafta bulur Türkiye şartlarında.

Harddiskleri masanın üzerinde yer değiştirirsen bu dediğin oluyor zaten. Onun dışında dosyaları atmak için de üçüncü 1 TB'lık harddiske ihtiyacın var.

Arkadaşlar, 2 tane 1 TB hard diskim var ve ikisi de dolu.
İkisinin içindeki dosyaları karşılıklı olarak birbirine atabilir miyim? İlkindeki her şey diğerinde; diğerindeki her şey ilkinde olsun istiyorum. 🙄
Atma hızlarının eşit olursa sorun çıkmaz. Ya da bir kısmını bilgisayarına at sonra oradan oraya at sürekli.

HDD'ler tamamen doluysa ek bir belleğe ihtiyacınız olabilir. Örneğin 32 GB'lık bir bellek var. İki HDD'den 16 GB lık veriyi buna atıyorsunuz. İki HDD'de de 16 GB'lık boş alan açılıyor. Sonra verilerin yerini değiştiriyorsunuz. 1024/16=64 işlemde tamamlanır :)

Soru çok tuhaf geldi, ne yazacağımı şaşırdım. :D

HDD'ler tamamen doluysa ek bir belleğe ihtiyacınız olabilir. Örneğin 32 GB'lık bir bellek var. İki HDD'den 16 GB lık veriyi buna atıyorsunuz. İki HDD'de de 16 GB'lık boş alan açılıyor. Sonra verilerin yerini değiştiriyorsunuz. 1024/16=64 işlemde tamamlanır :)

Aynen bende de aynısı oldu:D

Biri kırmızı boya ile biri siyah boya olan iki su kovasını birbirine karıştırmadan yer degiştirebilir misin?
Aynı hesap.

Son düzenleyen: Moderatör:

Hocam yerini fiziksel olarak değiştirseniz?

Çünkü bildiğim kadarıyla dosya aktarımlarında önce kopya oluşturuluyor. Birini aktarırken diğerini ona aktar seçeneği yok bu yüzden.

Not: Cloud servislerini kiralayabilirsiniz 1 aylığına (eğer internetiniz iyiyse) veya Office 365 satın alın 5 10 liraya üniversite hesaplarını satıyorlar. 1 TB da hediyesi oluyor ama 1TB çok uzun sürede aktarılacaktır belki hafta bulur Türkiye şartlarında.
Tepeleme 2 tane 1 tb disk var ama, birinin dosyaları full diğerinde, diğeri full öbüründe olsun istiyordum. Umarım doğru anlatabilmişimdir. Acronis falan çözümü var mıdır acaba

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı