Dolu depolama alanı bilgisayara zarar verir mi?

cosmot_12

Femtopat
Daha fazla  
Depolama alanım çok az kaldı. O yüzden biraz korkuyorum. Size bir sormakta fayda var. Sizce az depolama bilgisayarı kastırır mı?

Benim 500GB'lik HDD'de 20mb yer kalmıştı. Yerel Disk C kıpkırmızıydı haliyle aksamalar meydana geldi ama sistem çalışıyordu. Mesela Chrome geç açılıyordu ama açılıktan sonra film falan izlerken donmuyordu.

Hocam benim bilidğim kadarıla kastırabilir eğer çok güçlü bir PC yse farkı anlıyacağınızı sanmam ama kötü PC yse bayağı kastırabilir.
Yanlış bilgi hocam sistemin kalitesiyle bu durumun fazla bir önemi yok, bu direkt işletim sistemini darlayan bir mevzu.

Benim 500GB'lik HDD'de 20mb yer kalmıştı. Yerel Disk C kıpkırmızıydı haliyle aksamalar meydana geldi ama sistem çalışıyordu. Mesela Chrome geç açılıyordu ama açılıktan sonra film falan izlerken donmuyordu.
20mb hafıza ile o sistem nasıl okuma yazma yaptı çok merak ediyorum hocam valla şaşırdım :D.
Film izlerken datayı RAMden geçiriyor olduğundan bence.

Yavaşlar. Ama zarar vermez. Format atmakta fayda var.
Her diski dolu olan format mı atacak reis? Önemli verilerini taşınabilir bir diske taşır ve gereksiz kullanmadığı şeyleri silerek yer açar. Format ne alaka?

20mb hafıza ile o sistem nasıl okuma yazma yaptı çok merak ediyorum hocam valla şaşırdım :D.
Film izlerken datayı RAMden geçiriyor olduğundan bence.
Söylesem şaşarsın 🤣 Biraz bir alanım vardı tam hatırlamıyorum ama GB cinsindendi. Steam'i çalıştırınca güncelleme yapmış haberim bile yok. Habersiz bir şekilde diski doldurmuş Chrome geç açılınca fark ettim. Hemen sildim tabi gereksiz şeyleri. O şekilde uzun müddet kullanamazsın zaten.
Lakin şöyle bir sıkıntı var oyunu açınca da hata verdi silip baştan kurmak zorunda kaldım.

Geri
Yukarı