Domain alındıktan sonra yapılması gereken işlemler

Myılmaz

Hectopat
Daha fazla  
Değerli arkadaşlar, kuracağım sitenin domaini aldım ve bir site kuracağım şirket tanıtımı için. WordPress sitesini tavsiye ettiler. Bundan sona nasıl ilerleyeceğim, biri yönlendirebilir mi?

Domain'in yanda birde Hosting(barındırma) hizmetine ihtiyacınız var. Domaini aldığınız yerden almanız sizin için kolaylık sağlayacaktır. Ama pahalı gelirse Godady den hosting alabilirsiniz. Piyasaya göre daha ucuz ve ekstra ücretsiz özellikleri var.(Spam engelleyen ve siteyi koruyan ücretli Securi eklentisi gibi.)

Hosting ihtiyacınız var.

Hosting alınmış.
Domain'in yanda bir de Hosting(barındırma) hizmetine ihtiyacınız var. Domaini aldığınız yerden almanız sizin için kolaylık sağlayacaktır. Ama pahalı gelirse Godadyden hosting alabilirsiniz. Piyasaya göre daha ucuz ve ekstra ücretsiz özellikleri var.(Spam engelleyen ve siteyi koruyan ücretli Securi eklentisi gibi.)

Hosting alınmış.

Domain ve Hosting'i aynı firmadan mı aldınız ve aldığınız hosting WordPress hosting mi yoksa cPanel hosting midir hocam? Bu konular hakkında bilginiz var mıdır? Hangi türde aldıysanız ona göre farklı bir yol izlemeniz lazım o sebeple soruyorum.

Ben sordum aldığımız firma biz de yapabiliriz dediler ya da kendiniz WordPress'ten kurabilirsiniz dedi domain ve hosting bilgilerini bana gönderdiler. Domain ve hosting aynı firma. Hosting Linux kurumsal 2 GB

Anladım o zaman siz cPanel tarzında bir yönetim paneli olan bir hosting almışsınız. Bu biraz daha karmaşık aslında WordPress hostinge göre. Bu arada sormamda sakınca yoksa aldığınız firmayı nereden duydunuz ve hangi firmadır? Bu konuda en güvenilir, profesyonel ve aynı zamanda da en ucuz tercih olan Godady'yi tercih etseydiniz keşke. Hem çok daha kolay hem de site performansı olarak gayet iyi değerler sunuyor. Neyse sonuç olarak tercih meselesi. Keşke bu işe yeni başlayacak arkadaşlar Godady den başlasa çok rahat ve basit bir arayüzü var. Wordpress kurulumunu yapmak biraz karışık gelebilir birkaç ayarı var çünkü. Bu sebeple aldığınız firmadan kendilerinin hazır Wordpress kurulumunu yapıp size Wordpress admin kullanıcı adı ve şifresini vermesini isterseniz sizin için hızlı ve kolay olur. Daha sonrasında Wordpress üzerinden aldığınız şifre ile giriş yapar ve kendinize yeni yönetici hesabı oluşturur ve eskisini kaldırırsınız. Bu sayede de sadece sizin yönetiminizde olan Wordpress kurulu bir site olur. Ondan sonrası özelleştirme işi oda size kalmış. Tema, eklenti, Sayfa oluşturma...vs halledersiniz.

sizinle
Anladım o zaman siz cPanel tarzında bir yönetim paneli olan bir hosting almışsınız. Bu biraz daha karmaşık aslında WordPress hostinge göre. Bu arada sormamda sakınca yoksa aldığınız firmayı nereden duydunuz ve hangi firmadır? Bu konuda en güvenilir, profesyonel ve aynı zamanda da en ucuz tercih olan Godady'yi tercih etseydiniz keşke. Hem çok daha kolay hem de site performansı olarak gayet iyi değerler sunuyor. Neyse sonuç olarak tercih meselesi. Keşke bu işe yeni başlayacak arkadaşlar Godady den başlasa çok rahat ve basit bir arayüzü var. Wordpress kurulumunu yapmak biraz karışık gelebilir birkaç ayarı var çünkü. Bu sebeple aldığınız firmadan kendilerinin hazır Wordpress kurulumunu yapıp size Wordpress admin kullanıcı adı ve şifresini vermesini isterseniz sizin için hızlı ve kolay olur. Daha sonrasında Wordpress üzerinden aldığınız şifre ile giriş yapar ve kendinize yeni yönetici hesabı oluşturur ve eskisini kaldırırsınız. Bu sayede de sadece sizin yönetiminizde olan Wordpress kurulu bir site olur. Ondan sonrası özelleştirme işi oda size kalmış. Tema, eklenti, Sayfa oluşturma...vs halledersiniz.

sizinle nerden iletişime geçebilirim sorularım varda burayı çok meşgul etmeyelim daha hızlı iletişim kurmuş oluruz.

Geri
Yukarı