Domain ve hosting durumu nedir?

yalcindaganil

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Arkadaşlar domain ve hosting sağlayıcıları ürünümüzün 2. senesinde fiyat artışı yapıyor mu var olan domain ve hostingimiz üzerinde? Kısacası öneri ve tavsiye verebilir misiniz? Ben domain ve hosting satın aldım. Bir adet daha alacağım.

Fiyat artışı yapabilir fakat siz ödemeyi yaptıktan sonra 100TL'ye satın aldığınız 1 yıllık kira 110TL oldu bize ekstradan 10TL ödeme yapmanız gerekiyor diyemez. Böyle bir hakkı yok.

Hosting sahiplerini de suçlamamak lazım, KDV artışı oldu. Ayrıcana hosting işleri euro/dolar üzerinden işlem görüyor. Zam yapmaları oldukça normal bir durum.

Evet 300 TL ile başladım hostinge 10 gün önce 1459 TL ödedim, domaini 30 TL'ye aldım bu sene 1050 TL ödeme yaptım.

Hocam ben hostingi en ucuz olarak aldım aylık 10-15 liralık kendime açtım siteyi. Bu şimdi seneye bitmeden yenilemek istersem en kadar olarabilir ki? Aldığım site Keyubu.
Domaini de Natro'dan aldım .com(100lira galiba) ama bir tane daha alacağım o .com.TR(20) bunların fiyatı da ne olur ki devam ettirmek istesem mesela seneye?

Fiyat artışı yapabilir fakat siz ödemeyi yaptıktan sonra 100TL'ye satın aldığınız 1 yıllık kira 110TL oldu bize ekstradan 10TL ödeme yapmanız gerekiyor diyemez. Böyle bir hakkı yok.

Hosting sahiplerini de suçlamamak lazım, KDV artışı oldu. Ayrıcana hosting işleri euro/dolar üzerinden işlem görüyor. Zam yapmaları oldukça normal bir durum.
Hocam ben hostingi en ucuz olarak aldım aylık 10-15 liralık kendime açtım siteyi. Bu şimdi seneye bitmeden yenilemek istersem en kadar olarabilir ki? Aldığım site Keyubu.
Domaini de Natro'dan aldım .com(100lira galiba) ama bir tane daha alacağım o .com.TR(20) bunların fiyatı da ne olur ki devam ettirmek istesem mesela seneye?

Size ne yalan söyleyim, hosting firmalarında hiç fiyat düşmesi görmedim hep yükselir. Yılbaşı indirimleri geldiği zaman bence yenileyin.

Fiyat tahmini hakkında bir şey söylemek pek mümkün değil. Yatırım tavsiyesi değildir olayına döner.

Absürt bir şey olur mu sizce aylık 10-15 lira veriyorum hostinge en ucuz olanı. Domain de 100 lira. Diğer arkadaş hostinge 300 veriyormuş şimdi 1500. domaine de 30 veriyormuş şimdi 1000 çok uçuk fiyatlar değil mi alınan fiyata göre?

Size ne yalan söyleyim, hosting firmalarında hiç fiyat düşmesi görmedim hep yükselir. Yılbaşı indirimleri geldiği zaman bence yenileyin.

Fiyat tahmini hakkında bir şey söylemek pek mümkün değil. Yatırım tavsiyesi değildir olayına döner.

Keyubu uygun fiyat politikalarını temel alan bir hosting servisi.

10TL'den 200TL'lere çıkacağını sanmıyorum, taş çatlasa 50TL olur. Zaten profesyonellik gereği fiyat artışı öncesi müşterilere mail atıyorlar.

Keyubu uygun fiyat politikalarını temel alan bir hosting servisi.

10TL'den 200TL'lere çıkacağını sanmıyorum, taş çatlasa 50TL olur. Zaten profesyonellik gereği fiyat artışı öncesi müşterilere mail atıyorlar.

Ben Keyubu'dan devam ediyorum. Domaini de Natro'dan aldım .com 100 lira civarı. Şimdi .com.TR alacağım o da 20 lira. Bunlar da seneye 1000 lira isteseler ben domaini yenilemesem domainim kapandıktan sonra gitsem başka yerden yeni müşteri gibi aynı domaini ucuza satın alsam olmaz mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı