Donanım Arşivi Epic sistem alınır mı?

@RedRat Malzeme kalitesi kötü, adı sanı duyulmadık ürünlere marka basıp gönderme üzerine kurulu bir mantıkları var. Kanser gibi türedi memlekette, önünü alamıyoruz. Her yerde de reklamları var kendini deha sanan YouTuber arkadaşlar bunların reklamlarını yapmakla meşgul.

ısacası mühendislikten biraz anlayan adam yanaşmaz. F/P ürün istiyorsanız Sharkoon ve Phanteks markalarına bakabilirsiniz.

@RedRat Malzeme kalitesi kötü, adı sanı duyulmadık ürünlere marka basıp gönderme üzerine kurulu bir mantıkları var. Kanser gibi türedi memlekette, önünü alamıyoruz. Her yerde de reklamları var kendini deha sanan YouTuber arkadaşlar bunların reklamlarını yapmakla meşgul.

ısacası mühendislikten biraz anlayan adam yanaşmaz. F/P ürün istiyorsanız Sharkoon ve Phanteks markalarına bakabilirsiniz.

Hocam öyle de bir şans vermek gerek bence. Ben gidip kulaklığıyla Senheiser ı falan kıyaslamıyorum veya monitörünü almıyorum :D Kasadan tek istediğim bana güzel hava sirkulasyonu sağlasın sıcaklığı dışarı atabilsin yeter bana. Forumda gözlemliyorum sanki buna karşı bi önyargı var. Ben ne yazıkki Nvidia 2070 2080 alacak kadar zengin biri değilim Tuf 5700 alınır mı diyorum alınmaz ısınıyor diyorlar nerden biliyorsunuz diyorum 1660Ti den örnek veriyorlar veya 5700 Xt nin Tuf versiyonunun incelemesini atıyorlar :D Kendim gözlemlesem sizce daha iyi değil mi?

Corsair i alacaktım fakat oda küçük bi kasa. Bahsettiğiniz Youtuber arkadaş da bunu incelerken kasanın kapağını açık tutuyor umarım arkada klima falan çalıştırmıyordur bilemeyiz :D

Sharkoon ve Phanteks ne yazıkki bu sistemde seçme şansım yok. Zamanında Dark n10 a da böyle demişlerdi şu an en iyi F/P kasalarından biri oldu. Hatta şöyle örnek vereyim forumda bazı arkadaşlar zamanında Xiaomi ye radyasyon yayıcı, Huawei ye modemden başka ürününü almayın diyorlardı okurdum hep :D Fx serisinden sonra AMD Ryzen ile nasıl şaha kalktı bilirsiniz. Sizce bir şans vermesem mi?

@RedRat Şans verecekseniz de en azından fanları kendiniz alın. Onun dışında en fazla olacak şey renk atması, tuş bozulması ya da soyulması veya SSD soketinin kırılması, kablo kopması vb. sorunlar olacaktır. Özen gösterip bir kere toplarsanız ve elinizi sürmezseniz herhangi bir aksamda bozulma olacağını sanmıyorum.

Şunu da sormak istedim, Epic sistem Corsair Spec Delta kasa vermiyor mu şu an?

@RedRat Şans verecekseniz de en azından fanları kendiniz alın. Onun dışında en fazla olacak şey renk atması, tuş bozulması ya da soyulması veya SSD soketinin kırılması, kablo kopması vb. sorunlar olacaktır. Özen gösterip bir kere toplarsanız ve elinizi sürmezseniz herhangi bir aksamda bozulma olacağını sanmıyorum.

Şunu da sormak istedim, Epic sistem Corsair Spec Delta kasa vermiyor mu şu an?

Aynen hocam onu veriyordu ama ben gelecek yıllarda belki yükseltme yaparım diye Horizon u aldım.
Corsair biraz küçük geldi gözüme. Aşınma falan sorun değil benim için soğutması iyi olsunda kurcalayan bir kişi değilim zaten pek. Siz anlayan biri olarak bir bakabilir misiniz? hem benim için de daha iyi olur :)

Corsair olan şu
Bu da Horizon

@RedRat Kasanın içi ne kadar büyük olursa hava sirkülasyonunu sağlamak da o kadar zor oluyor. Ayrıca ön taraf girişlerinde yanlardan bırakılan açıklıklar hava sirkülasyonunu sağlamada çoğu kasada yetersiz kalıyor. Bu sebeple hava kanallarının ön taraftan verildiği (Corsair Spec Delta gibi) veya mesh panel kullanan (CM MB511 gibi) kasaları tavsiye ediyorum.

Kasadan yana başınızı duvarlara vuracağınız bir durum olacağını hiç sanmam ama genelde düşük bütçede kasa fiyatları birbirine yakın olduğu için aradaki küçük fiyat farklarıyla Dark, Gamepower gibi kasaları önermemek daha sağlıklı oluyor.

Sizin gibi seçeneğin dar olduğu durumlarda çok da yapacak bir şey yok ama yerinizde olsam Corsair Spec Delta modelini tercih ederdim.

@RedRat 5700XT TUF almayın. Sırf almamanız için buraya gelip bunu yazıyorum. Tüm 5700'ler arasında bakım tüm markalar diyorum en kötü soğutmaya sahip kart. Genel olarak TUF kartlar kötü. PC Hocasının bir incelemesinde RTX 2060 TUF uzay montaj sistemde oyunda 80 derecelerde çalışıyordu. Bakın 2060 düşük TDP değerine sahip bir kart ve uzay montaj. Ayrıca 5700XT TUF diye yabancı kanallara bakarsanız almayın dediklerini görürsünüz hatta Hardware Unboxed sayfası kesinlikle almayın diye video çekti. Ayrıca kasada bakacağınız şey ön panelin delikli metal veya mesh olmasına özen gösterin. Küçük hava kanalları açan kasalar hava almıyor ve boğuluyor veya açmayan kasalar bile var onlar zaten çok çok kötü. Mesela Zalman N3 fiyatına göre muazzam bir kasa veya Zalman S2 de aynı şekilde.

@RedRat 5700XT TUF almayın. Sırf almamanız için buraya gelip bunu yazıyorum. Tüm 5700'ler arasında bakım tüm markalar diyorum en kötü soğutmaya sahip kart. Genel olarak TUF kartlar kötü. PC Hocasının bir incelemesinde RTX 2060 TUF uzay montaj sistemde oyunda 80 derecelerde çalışıyordu. Bakın 2060 düşük TDP değerine sahip bir kart ve uzay montaj. Ayrıca 5700XT TUF diye yabancı kanallara bakarsanız almayın dediklerini görürsünüz hatta Hardware Unboxed sayfası kesinlikle almayın diye video çekti. Ayrıca kasada bakacağınız şey ön panelin delikli metal veya mesh olmasına özen gösterin. Küçük hava kanalları açan kasalar hava almıyor ve boğuluyor veya açmayan kasalar bile var onlar zaten çok çok kötü. Mesela Zalman N3 fiyatına göre muazzam bir kasa veya Zalman S2 de aynı şekilde.

Seçme şansım yoktu ne yazıkki hocam :) ama ben XT değil normal 5700 in tuf versiyonunu aldım. Eğer dediğiniz gibi sorunla karşılaşırsam 2. el olarak satıcağım sanırım.

Neden hocam? Kullandınızmı? bir sıkıntısı falan mı çıkmıştı?

Corsair kasada aşırı küçük Gamepower a göre

Gamepower kasa hakkında bilgim ya da deneyimim yok ama

Gamepower URSA mouse kullanıyorum çok memnunum. Gamepower Medusa 7.1 kulaklık kullanıyorum 1 kere servise gönderdim sağdan az ses geliyor diye. Kulaklığın ses kartını değiştirip gönderdiler pek bi değişiklik göremedim hala sağdan daha az ses geliyordu. Kulaklığın kendi yazılımını devredışı bırakıp razer synaps kurdum surraund u açtım sonuç mükemmel iki taraftan da eşit ses alıyorum artık. ;)

Kulaklıkta biraz sorun yaşasam da çoğu ürünleri fiyat/performans olarak iyi olduğunu düşünüyorum Bkz: Ursa mouse :)
Hocam öyle de bir şans vermek gerek bence. Ben gidip kulaklığıyla Senheiser ı falan kıyaslamıyorum veya monitörünü almıyorum :D Kasadan tek istediğim bana güzel hava sirkulasyonu sağlasın sıcaklığı dışarı atabilsin yeter bana. Forumda gözlemliyorum sanki buna karşı bi önyargı var. Ben ne yazıkki Nvidia 2070 2080 alacak kadar zengin biri değilim Tuf 5700 alınır mı diyorum alınmaz ısınıyor diyorlar nerden biliyorsunuz diyorum 1660Ti den örnek veriyorlar veya 5700 Xt nin Tuf versiyonunun incelemesini atıyorlar :D Kendim gözlemlesem sizce daha iyi değil mi?

Corsair i alacaktım fakat oda küçük bi kasa. Bahsettiğiniz Youtuber arkadaş da bunu incelerken kasanın kapağını açık tutuyor umarım arkada klima falan çalıştırmıyordur bilemeyiz :D

Sharkoon ve Phanteks ne yazıkki bu sistemde seçme şansım yok. Zamanında Dark n10 a da böyle demişlerdi şu an en iyi F/P kasalarından biri oldu. Hatta şöyle örnek vereyim forumda bazı arkadaşlar zamanında Xiaomi ye radyasyon yayıcı, Huawei ye modemden başka ürününü almayın diyorlardı okurdum hep :D Fx serisinden sonra AMD Ryzen ile nasıl şaha kalktı bilirsiniz. Sizce bir şans vermesem mi?

rx5700 xt saphire nitro+ modelinin soğutması çok iyi. Araştırmalarım sonucu çıkan sonuç bu nitro dan sonra pulse diyorlar.

Alınır, aldım, memnunum. PSU 550W + Toshiba 480GB özelleştirmesiyle aldım. Kasada 6 fan var hediye gelen 2 tane frisby fan berbat ötesi ses çıkarıyor haberiniz olsun. Diğer türlü her şeyden memnunum Sorusu olan özel mesaj değil buradan sorabilir herkesin görmesi açısından.

Csgo: 1920x1080 her şey full ayarlar 270-299 fps
Pubg: 1920x1080 yüksek(ultra değil) ayarlar 130 - 180 fps
Rocket league: 1920x1080 her şey full 200-250 fps civarı

3 saatten fazla csgo aktif oynarken oyun anındaki sıcaklık değerleri: Screenshot
Oyun ayarları: 1920x1080 her şey full

2-3 saate yakın pubg oynarken ki sıcaklıkta 60 derece maksimum görmüştüm. Ekran görüntüsü mevcut değil anlık bakmıştım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı