Donanım arşivi MD1 nasıldır?

Minipro44

Centipat
Donanım arşivi MD1 ben parça parça yapınca 4000 çıktı fiyat monitorsüz. O nasıl 3000'e monitorlü yapıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Parça parça ürün toplamak her zaman daha pahalı olur.Kast ettiğiniz sistemin linkini bırakın yorumlarız ama onlar ucuza nasıl getiriyor açıklıyım.İthalatçı fırmalar ile anlaşılıp mesela ben Cooler Master Mb520 kasayı İnventus'dan 100TL fiyat farkıyla aldım sistem toplarken, kasanın fiyatı normalde 700TL.Bu nasıl oluyor peki? Firmalar ile anlaşıp toplu sipariş veriyorlar, 2000 Tane Ryzen 5 2600 alıyor, normal piyasa fiyatı 850 ama onlar 500'e alıp 50'TL koyarak işlemciyi 550TL gibi fiyata getirip sistem ortaya çıkartıyolar.Ama bunları parça olarak almak isterseniz ucuza satmazlar, çünkü ellerinde toplu mal var hazır sistem satmak için.

Dostum direk firmalarla anlaşmalı. Donanım Arşivinin sistemleri satıyor. Bunu bilen firmalarda indirimli şekilde ürün verip bilgisayar çıkarttırıyor.

İndirim kovaladıktan sonra parça parça toplamak her zaman daha ucuza gelir. Ayrıca hazır sistemlerde hep bazı parçaların malzeme kalitesinden düşürülür. Özellikle anakart ve kasalar giriş seviyesidir. 5k lık sistem oluyor; anakart B450M S2H. Ben hazır sistem tavsiye etmiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı