Donanım Arşivi V4 ekran kartı ısınıyor mu?

Sharkon tg4 ve rx 570 armor oc sahibiyim, öndeki üç fandan ortadaki çalışmıyor, tamperli cam takılı ve kasam geçici olarak masanın altındaki kasa koyulan bölmede duruyor. (hava almadığı ve toz topladığı için buraya koymak yanlış) Ayrıca oda hiç hava almıyor pencere bile açık değil ve Konya'da hava aşırı sıcak Bugün yaklaşık 10 saat kadar ultra ayarlarda witcher 3 oynadım GPU sıcaklığı max. 76 dereceyi gördü. 60 dereceden önce fanlar çalışmadığı için boştayken 40-50 derece gösteriyor oyuna girdiğim zaman çok hızlı ısınıyor ama 75 dereceye geldiği zaman orda kalıyor daha fazla ısınmıyor. 10 dakika içerisinde 70-75 dereceyi buluyor ama saatlerce oynasam bile daha fazla ısınmıyor. Bu etkenlere rağmen gayet iyi bir değer olduğunu düşünüyorum. Fanı tamir etsem, camı çıkarıp kasayı masanın üstüne koysam ve odayı havalandırsam bu değer çok daha düşer. Açıkcası çok ısınmasından korkuyordum ama beklediğimden daha az ısınıyor ve AMD ve Armor OC olmasına rağmen değerler iyi. V200 kasa daha mı iyi olur daha mı kötü bilemiyorum kasa ve ekran kartı farkını da yaşadığın yerin soğuk olmasından dolayı dengelersin diye düşünüyorum. v3,5 çıktı onun kasası daha iyi diye biliyorum bunu iptal edip onu alabilirsin ısınmasından korkuyorsan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı