Donanım Parçalarının Sıcaklığını Fazla Mı Önemsiyoruz?

Hocam bir de benim nasıl üzüldüğümü düşünün. Allah'dan babam kral adam bir şey demedi yemin ederim. Olsun dedi senin canın sağ olsun en büyük tepkiyi babamdan bekliyordum halbuki.
Ama şöyle ki bir şey istediğinde yeni pc felan diğerinin ağzına s... yok sana pc felan diyecektir.

Ryzen 7 3700 U Laptop'ım tam yükte OCCT testinde 30 dk sonunda 73 derece gördü.
7nm + 15 Watt tdp değerinin etkisi büyük. Eski notebooklar ısınıyordu, şuan durum farklı.

Bu arada +85 üzerine çıkmadıkça sorun yok.
U serisi işlemcilerin olayı o zaten. Bir zahmet 15 Watt işlemci 90 derecelerde çalışmasın.
Benim 80 derecede çalışan işlemcim 7700HQ. Şu an son nesil notebook işlemcileri hala 90-95 derecelerde çalışıyor yük altında (Bkz. 10980HK)

Hocam nasıl başardınız bunu?
Kasa içi hava sirkülasyonum muazzam derecede iyi. Ayrıca kendi termal macununu hiç kullanmadım. CM Mastergel Pro sürdüm direkt.
Oyunlarda 55 civarı seyrediyor.
U serisi işlemcilerin olayı o zaten. Bir zahmet 15 Watt işlemci 90 derecelerde çalışmasın.
Benim 80 derecede çalışan işlemcim 7700HQ. Şu an son nesil notebook işlemcileri hala 90-95 derecelerde çalışıyor yük altında (Bkz. 10980HK)
Aksini iddia etmedim zaten dostum. Mesajımı dikkatli okursan demek istediğimi idrak edebilirsin. Son modeller derken soğutma sistemi güzel gaming notebook aldıktan sonra ısınma sorunu yaşamazsın, bahsettiğin gibi 90 95 dereceler artık 2017 ve öncesinde kaldı.

Geri
Yukarı