Donanımda sık sık duyduğunuz yalanlar ve yanlış bilinenler neler

Tam donanım değil ama olsun.
Forza Horizon 4 8 GB RAM ile drop yemez. Öyle bir anlatıyorlar ki gören oyunu oynayamaz sanacak. 8 GB dandik 2400MHz Crucial ile +200 küsur saatim var drop yemiyorum.

Dediğini Forza için bilemeyeceğim ama bir anımı paylaşmak istiyorum hocam. Zamanında BF5 Online de 8 GB RAM kullanırken oyun 60FPS ve üzeri çalışmasına rağmen inanılmaz düzeyde drop yiyordum. O kadar ki keşke 30 FPS olsa da drop girmese dedirtecek türden. O zamanlar GTX960 2 GB modeli vardı elimde. Buraya konu açtığımda ise yardımcı olan arkadaşlar nedenin VRAM değil RAM kaynaklı olduğunu söylediler. Pek ihtimal vermesemde hayat ya işte ilk RAM almak kısmet oldu ve RAM'i 16 GB yaptım. Ve gerçekten sorun RAM kaynaklıymış. Dediğim gibi aynı durumu Forza için diyemeyeceğim. Çünkü böyle bir şey yaşamadım. Sanırım oyununa da bağlı.

Dediğini Forza için bilemeyeceğim ama bir anımı paylaşmak istiyorum hocam. Zamanında BF5 Online de 8 GB RAM kullanırken oyun 60FPS ve üzeri çalışmasına rağmen inanılmaz düzeyde drop yiyordum. O kadar ki keşke 30 FPS olsa da drop girmese dedirtecek türden. O zamanlar GTX960 2 GB modeli vardı elimde. Buraya konu açtığımda ise yardımcı olan arkadaşlar nedenin VRAM değil RAM kaynaklı olduğunu söylediler. Pek ihtimal vermesemde hayat ya işte ilk RAM almak kısmet oldu ve RAM'i 16 GB yaptım. Ve gerçekten sorun RAM kaynaklıymış. Dediğim gibi aynı durumu Forza için diyemeyeceğim. Çünkü böyle bir şey yaşamadım. Sanırım oyununa da bağlı.
BF5 hakkında bir şey söyleyemem. Ben geçen seneden beri 8GB RAM ile FH4 oynuyorum ve hep drop yer diyenleri gördüğüm için böyle yazdım. Haklı olabilirsiniz.

BF5 hakkında bir şey söyleyemem. Ben geçen seneden beri 8 GB RAM ile FH4 oynuyorum ve hep drop yer diyenleri gördüğüm için böyle yazdım. Haklı olabilirsiniz.

Oyundan oyunda değişir o bellek ile Warzone oynayamazsın mesela ben RX570 8 GB ile daha az drop yiyordum ancak 1650S geçince daha fazla drop yedim (8 GB RAM) sonradan 16 GB belleğe geçiş yaptım düzeldi.

Oyundan oyunda değişir o bellek ile Warzone oynayamazsın mesela ben RX570 8 GB ile daha az drop yiyordum ancak 1650S geçince daha fazla drop yedim (8 GB RAM) sonradan 16 GB belleğe geçiş yaptım düzeldi.
Alıntıladığınız mesajda da yazdığım gibi, söylediğim sadece FH4 için geçerlidir. Diğer oyunlarda drop yiyebilir doğrudur. Büyük bir kesimin bence yanlış bildiği bir şeyi belirtmek istedim.

1648051226703.png

AMD işlemci ısınıyor diyenlere cevabım ektedir.
R23 ile P95 açık halde buz gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı