Donma olan sisteme format atılmalı mı?

SalvaDorasit

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
6 ay önce çok güçlü bir Ryzen 5 sistem topladım. Windows 10 Pro SSD'ye kurulu. Windows'u KMSpico değil de CMD'ye bazı komutlar yapıştırarak Windows etkinleştirmesi yaptım. Yeni Samsung'un M.2 SSD'sini aldım. Ben de en temizinden format attım ve Windows'u M.2'ye kurdum. Kurduktan sonra kendiliğinden Windows 10 Pro etkinleşmişti. Ve ben de böyle 2 3 ay kullandım. Şimdi ara sıra donmalar vs başladı. Formatladıktan sonra hiçbir etkinleştirme programı kurmadım ve 2 adet antivirüs ile koruma yaptım.

2 adet 5400 RPM'lik çok eski HDD'ler takılı bilgisayara. Ve içlerinde oyunlarım yüklü. M.2 250GB olduğu için oyunları HDD'lere kurdum.
Bu durumda galiba HDD'lerin hızı RAM'e yetişemediği için RAM bekliyor ve PC de drop oluyor.
Ya da crack anakartın içinde kaldığı için o PC'yi dropluyor.
Sizin düşünceniz nedir bu durumda? Çok çıkmazdayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
6 ay önce çok güçlü bir Ryzen 5 sistem topladım. Windows 10 Pro SSD'ye kurulu. Windows'u KMSpico değil de CMD'ye bazı komutlar yapıştırarak Windows etkinleştirmesi yaptım. Yeni Samsung'un M.2 SSD'sini aldım. Ben de en temizinden format attım ve Windows'u M.2'ye kurdum. Kurduktan sonra kendiliğinden Windows 10 Pro etkinleşmişti. Ve ben de böyle 2 3 ay kullandım. Şimdi ara sıra donmalar vs başladı. Formatladıktan sonra hiçbir etkinleştirme programı kurmadım ve 2 adet antivirüs ile koruma yaptım.

2 adet 5400 RPM'lik çok eski HDD'ler takılı bilgisayara. Ve içlerinde oyunlarım yüklü. M.2 250GB olduğu için oyunları HDD'lere kurdum.
Bu durumda galiba HDD'lerin hızı RAM'e yetişemediği için RAM bekliyor ve PC de drop oluyor.
Ya da crack anakartın içinde kaldığı için o PC'yi dropluyor.
Sizin düşünceniz nedir bu durumda? Çok çıkmazdayım.

SSD al daha iyi hızlanır PC.

6 ay önce çok güçlü bir Ryzen 5 sistem topladım. Windows 10 Pro SSD'ye kurulu. Windows'u KMSpico değil de CMD'ye bazı komutlar yapıştırarak Windows etkinleştirmesi yaptım. Yeni Samsung'un M.2 SSD'sini aldım. Ben de en temizinden format attım ve Windows'u M.2'ye kurdum. Kurduktan sonra kendiliğinden Windows 10 Pro etkinleşmişti.

Ee peki burada nasıl etkinleşebiliyor ki? Siz bir şey yapmadıysanız crack Windows gibi düşünüyorum ben. Çünkü ben de CMD'den etkinleştirdim Windows'umu ama formattan sonra gitti.

Geri
Yukarı