PC'ye format atılmalı mı?

Thundem

Hectopat
Ekran kartı
1650S
İşlemci
R5 1600 12NM
Arkadaşlar PC'me daha önce yavaşladığı için 2,3 kere format attım ancak flashtan değil. Hep kurtarma seçeneklerinden attım. Ve yeni gördüm kurtarma seçeneklerinden değil flashtan atmak gerekiyormuş, flashtan atılmassa işe yaramıyormuş. Bu bilgi doğru mudur? Eğer doğruysa flashtan atacağım bu sefer. Çünkü yavaşlık hala kısmen de olsa devam ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar PC'me daha önce yavaşladığı için 2,3 kere format attım ancak flashtan değil. Hep kurtarma seçeneklerinden attım. Ve yeni gördüm kurtarma seçeneklerinden değil flashtan atmak gerekiyormuş, flashtan atılmassa işe yaramıyormuş. Bu bilgi doğru mudur? Eğer doğruysa flashtan atacağım bu sefer. Çünkü yavaşlık hala kısmen de olsa devam ediyor.
Hocam flash bellek ile atın.

Bilgi yanlış kurtarma seçeneklerinden sıfırlasan bile olur. Flash ile format atmak diski tamamen silmek ve temiz kurmaktır. Bir tık performans artar ama diğer bilgi yanlış kurtarmadanda atabilirsin.

Kurtarmadan atılan format kayıt girdisi defterini bozabiliyor bu sebeple flash ile yapılması doğrudur. Mümkün ise bir flash ile temiz kurulum yapın.
Bilgi yanlış kurtarma seçeneklerinden sıfırlasan bile olur. Flash ile format atmak diski tamamen silmek ve temiz kurmaktır. Bir tık performans artar ama diğer bilgi yanlış kurtarmadanda atabilirsin.

Kurtarmadan atılan format genelde kayıt girdisi defterini bozar bu sebeple stabilite kaybına ve performans sorunlarına sebep olur.

Kurtarmadan atılan format kayıt girdisi defterini bozabiliyor bu sebeple flash ile yapılması doğrudur. Mümkün ise bir flash ile temiz kurulum yapın.

Kurtarmadan atılan format genelde kayıt girdisi defterini bozar bu sebeple stabilite kaybına ve performans sorunlarına sebep olur.

Hiç rastlamadım öyle bir şeyi bozduğunu.

Ben ayarlardan sıfırlama yaptım hızlandı.

Yaptığın işlem format değil ayar sıfırlama önermiyorum.
USB ile formatı yapıştır.

Ben yaşamadım kardeşim diğer bilgisayarımda çok attım öyle performasta kayıt defteriyle vs hiç sıkıntı yaşamadım çünkü sürücüyü tamamiyle temizle diyorum diski sildiriyorum onda da.

Hocam olaya şu taraftan bakın temiz kurulumda Windows dosyaları dahil her şey silinir 0'dan kurulum yapılır. Ancak kurtarmada Windows dosyaları silinmez eski dosyalar kalır zaten sorun olan performans sorunu çıkaran şeylerde bu dosylardır ve bunlara bir şey olmaz ki eski kök dosyalar ile yeni dosyalar da uyumsuzluk çıkarabilmektedir.

Geri
Yukarı