Donma ve Mavi Ekran Sorunu

LazDrovya

Kilopat
Merhabalar.
Bilgisayarı aldığım henüz 1 yıl olmadı. Ancak özellikle Windows 10'a geçtikten sonra ortaya çıkan sorunlar aldı başını gidiyor.

Mavi ekran sorunu;
Bilgisayarda öylece gezinirken bir anda üzgün bir surat smile'ı ile beraber gelen "your pc ran into a problem and needs to restart. we're just collecting some error info " yazısıyla gelen mavi ekran problemim olmuştur. Önceleri her gün, sonra haftada bir, bu ara da ayda bir olmak üzere sürmekte.

Donma sorunu;
Yeni yeni ortaya çıkan bir sorun. Haftada bir görünüyor. Herhangi bir oyunu oynarken ya da öylesine gezinirken bir anda ekran olduğu gibi kalıyor ve "bıııııızzzzzzzzz" diye bir sesle beraber bilgisayar donuyor. Bu sırada power tuşuna basılı tutup kapatmaktan başka o sesten kurtulma şansım olmuyor. Tabi az da olsa bununla gelen ısınma ve ani fps düşüşleri de mevcut. 230-250 arası oynadığım oyunlarda fps 150 civarında seyrederken ani düşüşlerle 30'lara kadar indiği görülüyor.

Aşırı ping sorunu;
Ne yaptıysam çözüme kavuşturamadığım, Lol oynarken beni oyundan soğutan en büyük problemim! 70ms sabit ping ile oynarken bir anda kademeli olarak artarak 500'lere kadar çıkıp geri 70 ms'ye 10 saniye içinde çıkıp inen bir ping sorunum var. Sadece kablosuz bağlantı sırasında yaşanan bu duruma her türlü programı denememe rağmen bir çözüm bulamadım. Evde Wi-fi ağına bağlı olan her şeyi kapattım, driverları güncel tuttum ancak nafile.

Bu 3 problemden dolayı halihazırda bozulan USB girişimi de yaptırmak için garantiye götüreceğim zaman bunları da söyleyeceğim ancak onların temizlemekten ve formattan başka bir şey yapacağını düşünmüyorum. Sizin bir öneriniz var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 da sürücülerin uyum sağlamamış eski Windows sürümüne geç ve pc markasının sitesinden driverlerini indir ve kur LOL e bağlanırken wifi ile bağlamayı bırak kablo ile bağlan eğer sorun arka planda internet ile ilgili programlarını da kapat
benim önerim bu teknik servise verme geri göndermeleri zaman alır.

Teknik servise elden vereceğim için 2 gün içinde geri alma olanağım var. w10 kullanmamı tavsiye etmiyorsunuz anladığım kadarıyla bu sorunların çözümü için ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı