Mavi Ekran ve Donma Sorunu

Pratzkaa

Hectopat
Daha fazla  
Chrome'da gezinirken dahi bilgisayar 30-40 saniye kadar tepkisiz kalıyor, donuyordu. Yaklaşık 1 saat oyun oynadıktan sonra mavi ekran verdi ve yeniden açınca gezinirken bir daha mavi ekran verdi.

Minidump dosyaları: Minidump.rar

Arkadaş sistem özelliklerini yazabilir mi? Windows 7 kullandığına göre kartı eski olabilir. Eski kart artık bozulmuş olabilir. Anakart, RAM, disk, ekran kartı birisi bozulmuş olabilir eski sistem olduğu için.

Arkadaş sistem özelliklerini yazabilir mi? Windows 7 kullandığına göre kartı eski olabilir. Eski kart artık bozulmuş olabilir. Anakart, RAM, disk, ekran kartı birisi bozulmuş olabilir eski sistem olduğu için.
İntel Pentium Dual-Core E6600
ATI Radeon HD 4650
ASRock G31M-VS2 Anakart
4GB Ram (2x2)
Şöyle söyleyeyim, ramleri Memtestx86 ve Windows Bellek Tanılama Aracı ile kontrol ettim, temiz çıktılar. Ekran kartı sürücüsünü koyunca yavaşlamıştı ama Windows Update'i kurdum ve şu an sorunsuz.
ATI Radeon HD 4650
ASRock G31M-VS2 Anakart
4GB Ram (2x2)
Şöyle söyleyeyim, ramleri Memtestx86 ve Windows Bellek Tanılama Aracı ile kontrol ettim, temiz çıktılar. Ekran kartı sürücüsünü koyunca yavaşlamıştı ama Windows Update'i kurdum ve şu an sorunsuz.
Donmalar hatrı sayılır derecede azalsa da yine de var. Bugün sadece 1 kere oldu. Oyundan çıkıp tarayıcıya girerken oldu, oyunlarda hiç olmuyor zaten.
ATI Radeon HD 4650
ASRock G31M-VS2 Anakart
4GB Ram (2x2)

Donmalar hatrı sayılır derecede azalsa da yine de var. Bugün sadece 1 kere oldu. Oyundan çıkıp tarayıcıya girerken oldu, oyunlarda hiç olmuyor zaten.
Güncelleme: Bilgisayar dondu ve kasadan kapattım, açılmadı bir daha. BIOS Pilini çıkararak BIOS'u sıfırladım, kasadaki disket soketini çıkardım, PSU'yu temizledim ki PSU harap haldeydi. Ardından bilgisayarı çalıştırdığımda açıldı. Nasıl bir hata oldu bilmiyorum ama sonuçta düzeldi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı