Doom(2016) oynanmadan Doom Eternal oynanır mı?

horozoglu

Hectopat
Ben Doom serisine hakim biri değilim. İlk oyunların çok bir hikayesi olmadığı için sevememiştim. Half-Life'a yönelmiştim. O yüzden Doom hakkında bilgim yok denecek kadar az. Doom'a tekrar başlamaya karar verdim. Fakat eski oyunlarla değil. Doom (2016) ya da Doom Eternal ile. Doom Eternal'ı yüklemeye karar vermiştim hem arkadaşım da önermişti yakın zamanlarda. Tabii yüklenirken aklıma şu geldi. Yeni oyunlarda hikaye falan varsa spoiler yer miyim, oyunu etkiler mi? Bu yüzden size sormaya karar verdim. Doom Eternal'ı, Doom(2016)'dan önce oynarsam bir sıkıntı olur mu? SSD'de çok az yer olduğundan iki oyunu da aynı anda yükleyemem. Şu an Doom Eternal yüklü sayılır. Silip Doom(2016) yüklememe gerek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hem evet hem de hayır. Şöyle söyleyeyim Doom Eternal ile beraber Doom evrenine dair olaylardan bahsediyor. Oyunda bazı ara sahneler var bununla alakalı ama "ne oluyor?!?" diyebilirsiniz çünkü bu ara sahneler Doom 2016'daki "oyunda bulduğunuz kartlarla bağlantılı" hikayeyi öğrenmek istiyorsanız, kesin birileri o kartların hepsini toplayıp derleyerek bir hikaye yazmıştır.

Hikayesi için oynayan yok bu oyunu zaten, DOOM Eternal'da oynanışın daha zevkli hale getirildiğini duydum, ben oynayacağım zaman Eternal'dan başlayacağım direk.

Oyuna sahip olmayan birisi olarak bu kadar kesin konuşmamalısınız bence. İlk oyunda tonla hikaye kırıntısı mevcut ve ilk oyundaki karakterlerden bazılarını ikinci oyunda görüyorsunuz. Oyun temel olarak aksiyonu için oynanıyor burası doğru, fakat isteyenler için bir hikaye var.

Oyuna sahip olmayan birisi olarak bu kadar kesin konuşmamalısınız bence. İlk oyunda tonla hikaye kırıntısı mevcut ve ilk oyundaki karakterlerden bazılarını ikinci oyunda görüyorsunuz. Oyun temel olarak aksiyonu için oynanıyor burası doğru, fakat isteyenler için bir hikaye var.
Hikayesi yok demedim zaten, hikayesi için oynayan yok dedim, etrafımda 1 kişiyi bile görmemiştim hikayesi için oynayan.

Geri
Yukarı