Dosya indirmesi tamamlandıktan sonra sistem otomatik nasıl kapatılabilir?

Woffluon

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Büyük boyutlu bir dosya indireceğim ve bunu gece yapacağım. Fakat bilgisayarimin tüm gece açık kalmasını istemiyorum. Chrome indirme işlemini bitirdikten sonra bilgisayarin otomatik kapanmasını sağlamanın herhangi bir yolu var mı?

CMD ile yapabilirsin. Dosyanın indirme süresini saniye cinsinden hesapla mesela 3500 saniye diyelim ve CMD'yi yönetici olarak başlat Shutdown -s -t -x komularını CMD'ye yaz. X yerine saniye yazacaksın (örneğin: Shutdown -s -t 3500). Yazdıktan sonra o saniye bitince PC otomatik olarak kendini kapatır.

Windows' un kendisinde böyle birşey yok. İsterseniz indirmenin ne zaman biteceğini tahmin edip ona göre kapanacağı saati ayarlayabilirsiniz.

Windows'un kendisinde böyle bir şey yok. İsterseniz indirmenin ne zaman biteceğini tahmin edip ona göre kapanacağı saati ayarlayabilirsiniz.

CMD ile yapabilirsin. Dosyanın indirme süresini saniye cinsinden hesapla mesela 3500 saniye diyelim ve CMD'yi yönetici olarak başlat shutdown -s -t -x komularını CMD'ye yaz. X yerine saniye yazacaksın (örneğin: Shutdown -s -t 3500). Yazdıktan sonra o saniye bitince PC otomatik olarak kendini kapatır.

Bunu düşünmüştüm ama hiç stabil olmayan bir internetim var bir anda 12 saat bir anda 2 saat yazıyor. IDM ile yapmanın bir yolu var mı?

Denetim Masası güç seçenekleri kısmından seçili olan güç modunu değiştirin kısa bir sürede ekran kapansın, en geç indirme sürenizi hesaplayıp ona göre de bilgisayar uykuya girsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı