Dosya kaybetmeden TPM'li Windows 11'e geçme

Yer
Detroit
Daha fazla  
Windows 11'i bilgisayarımda eski bir anakart varken kurduğum için mecburen TPM olmadan kullanıyorum. Bu yüzden anakartımdaki Secure Boot özelliğini kullanamıyorum. TPM'li versiyona dosyaları kaybetmeden nasıl geçebilirim?

Eski anakartım H55M idi, şimdi Gigabyte B450M-K kullanıyorum.
Sorunuz anladığım kadarıyla, eski anakartı değişip, yeni anakarta Windows 11 kurmak?
Eski anakartınızda tpm2.0 desteği yoktur fakat B450 destekliyor.
Yanlış bilgi vermek istemiyorum fakat bildiğim kadarıyla, yeni anakarta geçtiğinde, Windows'u yeniden kurmanız lazım.
Direk harddiski anakarta bağladıktan sonra Windows gelmiyor.
Dosyalarınızda da bozulmaz, sadece Windows'u yeniden kurmanız gerekir diye biliyorum.

Sorunuz anladığım kadarıyla, eski anakartı değişip, yeni anakarta Windows 11 kurmak?
Eski anakartınızda tpm2.0 desteği yoktur fakat B450 destekliyor.
Yanlış bilgi vermek istemiyorum fakat bildiğim kadarıyla, yeni anakarta geçtiğinde, Windows'u yeniden kurmanız lazım.
Direk harddiski anakarta bağladıktan sonra Windows gelmiyor.
Dosyalarınızda da bozulmaz, sadece Windows'u yeniden kurmanız gerekir diye biliyorum.
Yeni anakarta 3-4 ay önce geçtim, SSD-HDD dışında sistemin tamamı değişti. Eski sistemde kullandığım Windows ile devam ediyorum, format atmadım.

Şu anki tek sorunum Secure Boot özelliğinin bozulması, enable yapıp kaydedip çıkıyorum ve siyah ekran oluyor. Mecburen BIOS resetliyorum. Temiz kurulum şart mı?

Yeni anakarta 3-4 ay önce geçtim, SSD-HDD dışında sistemin tamamı değişti. Eski sistemde kullandığım Windows ile devam ediyorum, format atmadım.

Şu anki tek sorunum Secure Boot özelliğinin bozulması, enable yapıp kaydedip çıkıyorum ve siyah ekran oluyor. Mecburen BIOS resetliyorum. Temiz kurulum şart mı?
Yeni Windows kurmadıysanız evet.

Geri
Yukarı