Dosya Yükleme Upload Klasöründen link almadan nasıl veri tabanına yüklenir ?

Oguzhanßardak

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Haftaya teslim edeceğim ödevi bitirdim. Hoca bu hafta kontrol etti. Herkese aynı soruyu sordu. Resim,video vb. şeyleri nasıl siteye ekledin ? , biz normal ilk önce upload klasörüne yüklüyoruz. Sonra Ürün ekleme sekmesinden ürünü eklerken , "Dosya Seç"e tıklayıp , Upload klasöründen linki çekiyoruz. Fakat yaptığımız çalışsada yanlışmış. Normal masaüstünden çektiğimizde çalışmıyor. Masaüstünden çekip , upload'a kendini kopyalayıp link vermeden nasıl siteye yükliğcez ? Çok önemli. Acil cevaplarını bekliyorum. Derdimi google amcaya anlatamadım. Bulamadım. Hoca gerçi bu hafta gösterdi fakat kendiside vazgeçti , zaman yetmedi.
Cevaplarınızı bekliyorum. Teorik bilgi değil , kaynak ve kod tarafını istiyorum. İngilizce olabilir bulduğunuz kaynak fark etmez. Nasıl yapacağımı öğrensem yeter.

Aşağıdaki video'yu izleyerek upload sisteminin nasıl yapıldığını görebilirsin. MySQL'de insert işlemi ile de gerekli yere dosya yolu+dosya adı olarak ekleyerek istediğin sayfada çekebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aşağıdaki video'yu izleyerek upload sisteminin nasıl yapıldığını görebilirsin. MySQL'de insert işlemi ile de gerekli yere dosya yolu+dosya adı olarak ekleyerek istediğin sayfada çekebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Öncelikle buda işime yarar fakat ben Visual Studio da ASP.NET te yazıyorum. Bunu kendi siteme integre edemem. Ginede sağol . İyi bir örnek oldu.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı