Dosyaları açınca yeni dosya açıyor

Tarrad1um

Hectopat
Arkadaşlar bir klasör açıyorum ardından içindeki klasöre tıklıyorum ama aynı klasörde açmaktansa farklı klasör açıyor görselden anlayabilirsiniz. Klavyede rastgele tuşlara basıyordum bir de klasör kısmından bir yerlere tıkladım sonra bu şekilde olmaya başladı.

İşletim sistemim: Windows 7

Dosya Ekleri

• bandicam 2021-08-16 22-29-59-478.jpg
    bandicam 2021-08-16 22-29-59-478.jpg
    78,9 KB · Görüntüleme: 84
  • bandicam 2021-08-16 22-30-38-708.jpg
    bandicam 2021-08-16 22-30-38-708.jpg
    90,5 KB · Görüntüleme: 71
Adım 1: Dosya gezginine tıklayın, sonra "Dosya" yazana tıklayıp "klasör ve arama seçeneklerini değiştirin" yazana tıklayın.

1629143690526.png

Adım 2: Sizde "her klasörü kendi penceresinde aç" işaretlidir, bunu "tüm klasörleri aynı pencerede aç"" işaretleyip "uygula" ve "tamam" deyin.

1629143818427.png

Sorun büyük ihtimal çözülecektir.

Arkadaşlar bir klasör açıyorum ardından içindeki klasöre tıklıyorum ama aynı klasörde açmaktansa farklı klasör açıyor görselden anlayabilirsiniz. Klavyede rastgele tuşlara basıyordum bir de klasör kısmından bir yerlere tıkladım sonra bu şekilde olmaya başladı.

İşletim sistemim: Windows 7
Merhaba,
Dosya gezginiyle ilgili ufak bir ayarı bozmuşsunuz. Düzeltmek için aşağıdaki adımları izleyin.
1. Herhangi bir klasöre girin. Örneğin; kullanıcı adınız.
2. Klavyede Alt tuşunu basılı tutarken, sırasıyla F ve A harfine basın. Yani Alt+F Alt+a.
3. Açılan "Klasör Seçenekleri" penceresinde, "Tüm klasörleri aynı pencerede aç" seçenğini işaretleyin ve "Tamam butonuna basın.
Kolay gelsin.

İşe yaramadı çünkü zaten "tüm klasörleri aynı pencelerde aç" seçili.
Peki, klasör seçeneklerini açın ve "Varsayılanları Geri Yükle" butonuna tıkladıktan sonra "Uygula" butonuna tıklayın.
Not: Bu işlemi klasör seçeneklerindeki bütün sekmeler için yapmanız gerekebilir. En son "Tamam" butonuna basın ve durumu gözlemleyin.
Kolay gelsin.

Bütün sekmeler için nasıl yapacağım klasör seçeneklerinde yok.
Bütün sekmeler derken şunu kastettim; "Genel" "Görünüm" "Ara" şeklindeki sekmeleri değiştirerek, her sekmede varsayılanlara geri yükle butonuna basabilirsiniz. Yalnız buna gerek olmayabilir.
Kolay gelsin.

Geri
Yukarı