Sistem resim ve video tarzı dosyaları geç açıyor

HiJuniO7R

Hectopat
Öncelikle merhabalar, son 4 5 gün içerisinde bilgisayarım resim veya video gibi şeyleri 30 dakikada falan açmaya başladı. Klasörler hemen açılıyor, oyunlar, uygulamalar hemen açılırken resim veya video gibi şeyler açılmıyor. Bir de bunun yanında dosyalara veya uygulamalara sağ tık yapınca gelen ekran açılmıyor. Farenin dönme işareti çıkıyor sadece. Oyunlarda FPS düşmesi falan yemiyorum veya Chrome'da takılırken falan bir sıkıntı olmuyor. İşlemci ekran kartı RAM kullanımım da gayet yerinde. Görev yöneticimde yabancı bir işlemde görmüyorum. Windows Defender'dan kaynaklı olabilir mi bu durum? Gerçekten çok sinirimi bozmaya başladı bu durum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu durum varken disk kullanımı ne durumda? Defender kullanmadığım için bilmiyorum ancak malware taraması üstüne virüs taraması yapabilirsiniz aklıma bunlar geliyor.

Son olarak malware taraması yapmayı dener misiniz başka bir şey gelmiyor aklıma en son çare format diğer arkadaşlar bakarsalar da iyi olur.

Sorunu buldum hocam. PC'me trojan bulaşmış mecbur format attım ve şu an sorun çözüldü. Ama bunu erkenden yapmamak bana Steam hesabımmın çalınmasına sebep oldu :) ama içinde para yatırdığım bir şey yoktu Allah'tan. Ucuz yırttım galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı