Dosyaları Arşivleyip Kendi Konumlarında Arşivleri Oluşturacak Script Nasıl Hazırlanır?

ritminkolesi

Decapat
Makaleler
3
Daha fazla  
Selam.

Basit bir şekilde anlatmak gerekirse;

Örneğin;
C:\Users\bahad\Downloads
C:\Users\bahad\Belgeler
D:\klasör\

Bunları. ZIP olarak arşivlemek için bir .bat oluşturdum. Yaklaşık 250 farklı konumda klasör.

Fakat istediğim. ZIP dosyasını açınca arşivlediğim dosyaların kaynak konumlarına gitmesi.
WinRAR'la denedim yapamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç birşey anlamadım. Daha açık anlatır mısın? X dosyasını arşivleyince, arşiv yine X dosyasının bulunduğu dizine mi çıkacak?

Dart diliyle bunu yapacak bir program yazıyordum da, bu zip dosyalarını yine bu program aracılığı ile açmak gerektiği, programın dosyalarla etkileşime girme şekli ve bunun gibi şeyleri sonradan hatırladım. İki dakikada yazılacak gibi bir şey değil. Kusura bakma vazgeçtim. 😀

@Hakan Yıldız olsun, Chatgpt ile baya şeyi hallettim sadece bu kaldı 2-3 farklı şekilde sıkıştırdık. Klasör konumları hep aynı olduğu için .txt dosyasından klasör konumlarını alıp arşivliyor ve çıkartıyor.

kafamda tasarladım aslında ama koda dökemedim.

Ziple -> " .txt ' den konumları al > dosyaları bul > ziple "

Çıkart -> ".txt 'den konumları al > zipi bul > çıkart "

Aslında kodun yapmasını istediğim ->

Ziple ->".txt' den konumları al > dosyaları bul > .txt dosyasını dahil et > SFX arşivi oluştur"

Çıkart -> "dosyaları geçici klasöre çıkart -> .bat çalıştır(.txt 'den konumları al > zipi bul > çıkart)"

Winrarla elle yaparım ama kodla yapamadım :) Çalışmaya devam

Ben olsam adresleri gidip falanca TXT dosyasında tutmam. ZIP dosyasının özelliklerinde açıklama kısmına yazardım. O değil de reis sen her mesaj yazışında kafam daha da karışıyor.

Adsız.png

@Hakan Yıldız
Ekran görüntüsü 2023-01-29 170442.png

Aslında istediğim basit bir .bat dosyası ile işi çözmekti ama ChatGPT gibi bir sınırsız bilgi varken ve halen ulaşılabilirken fanteziye kaçmak iyi oldu :) Yanlış anlamayın lafım size değil ama gayet kolaymış :)

Yedekle : .txt dosyasından konumları okur ve arşivi masaüstüne kaydeder.
Geri Yükle : arşivi bulur, .txt dosyasından kaynak konumlarını okur ve çıkartır.

Txt Dosyasından okutmamın sebebi istediğim zaman konumu metin belgesinden değiştirebilmek :)

Son düzenleme:
Büyük işsizlik ürünü gibi görünse de aslında baya bi dosya işlemleri ve aplikasyon deneyimi olmuş senin için 😄. Bunu neyle yazdın? C# WinForms mu? ChatGPT paralı olmadan önce Flutter yazmayı öğrenmelisin bence. Flutter ile her cihazda çalışan çok şık uygulamalar yapılıyor. Ben çok yoğun çalıştığımdan mıdır bilmiyorum. Senin ne yapmaya çalıştığını anlayamamıştım bir türlü.

@Hakan Yıldız, evet C# Forms, kodları çalıştırdıktan sonra kozmetik bence işsizlik değil :) çünkü koda geri dönmeyeceğim ağırlıklı oyun için kullansam da konumları txt dosyasından düzenlediğim için yedekleyeceğim dosyaları 2 saniyede dahil edebiliyorum. Dediğiniz gibi iyi deneyim oldu ve eğlendim, Aynı aplikasyonu Flutter ile yazmayı deneyeceğim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı