Çözüldü Dosyaları silmeden HDD'yi tekrar birleştirmek mümkün mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Shield33

Decapat
Eskiden HDD'yi ikiye ayırmıştım. Resimde de görüğünüz gibi 395 GB D diski ve Kullanmadığım 535 GB HDD disk daha mevcut.
O boşta duran 535 GB diski, 395 GB D diskiyle birleştirmek istiyorum. Ama D diskinde önemli dosyalarım var. Bu dosyaları silmeden zarar vermeden yapabilir miyim bu işi?
Parça parça olsun istemiyorum çünkü sistemde zaten SSD var eğer dediğim gibi birleştiremezsem 3 parça disk gözükecek...

Dosya Ekleri

• disk.jpg
    disk.jpg
    105,8 KB · Görüntüleme: 80
Çözüm
Hocam d diskinde 116GB dosyam var. Diskte hata yok 2 sene windows kuruluydu yeni emekli oldu. Yapıyorum öyleyse?

Yapmayın bu arada bişey farkettim. Windows D diskinemi kurulu? Eğer D ye kuruluysa sorun çıkabilir o yüzden söyledim, eğer D ye kurulu değilse İşlemi yapmaya başlıya bilirsiniz bir sorun çıkmaz.

Bide sakın Kırmızı ile işaretlediğim yerlere dokunma sadece sarı kutucuğa basılı tut en başa götür.
moveee.png

Sadece sarı kutucuğa basılı tut ve en başa getir bu kadar. Kırmızı ile işaretlediğim bölgelere "SAKIN" dokunma.
Eskiden HDD'yi ikiye ayırmıştım. Resimde de görüğünüz gibi 395 GB D diski ve Kullanmadığım 535 GB HDD disk daha mevcut.
O boşta duran 535 GB diski, 395 GB D diskiyle birleştirmek istiyorum. Ama D diskinde önemli dosyalarım var. Bu dosyaları silmeden zarar vermeden yapabilir miyim bu işi?
Parça parça olsun istemiyorum çünkü sistemde zaten SSD var eğer dediğim gibi birleştiremezsem 3 parça disk gözükecek...

535 GB olan disk boşsa hiçbir şey olmaz. Yani silinmez. Bu arada sorun çözülürse, başlığa [Çözüldü] yazmayı unutma.

Vallahi sizin gibi sorumu düzgün okumayip sorumla alakasız cevap verenler olduğu sürece pek [Çözüldü] yazabileceğimi sanmıyorum ama eyvallah inşallah yazarız sayın moderatör(!)Üm.

Anlamadım sizin sorununuz ne 2 ayrı diski birleştirmek istiyorsun, bende diyorum ki "D" diski silinmez. Sana yardım ediyoruz. Sen bana hakaret ediyorsun. Ben moderatör değilim sadece sen ban yeme diye öyle yazdım sorunu çözülen kişi yukarıya [Çözüldü] yazmalıdır, kural bu.

Valla sizin gibi sorumu düzgün okumayip sorumla alakasız cevap verenler olduğu sürece pek [Çözüldü] yazabileceğimi sanmıyorum ama eyvallah inşallah yazarız sayın moderatör(!)üm.
D diskinde önemli verileriniz var ve bu verileri kaybetmeden nasıl tekrar tek bölüm yapabileceğinizi soruyorsunuz doğru mu? Anladım.

Valla sizin gibi sorumu düzgün okumayip sorumla alakasız cevap verenler olduğu sürece pek [Çözüldü] yazabileceğimi sanmıyorum ama eyvallah inşallah yazarız sayın moderatör(!)üm.

Resimli Anlatım:
Kendi bilgisayarımda örnek amaçlı gösterdim.

1. adım:

Ekran Alıntısı.PNG

2. adım:
disk.PNG

3. adım:
diskk.PNG

4. adım:
Gördüğün üzere diskimde hiçbir dosya silinmedi.
diskkk.PNG

ben senin sorunu böyle anladım yanlış anlamışsam kusura bakma.

Son düzenleme:
Anlamadım sizin sorununuz ne 2 ayrı diski birleştirmek istiyorsun, bende diyorum ki "D" diski silinmez. Sana yardım ediyoruz. Sen bana hakaret ediyorsun. Ben moderatör değilim sadece sen ban yeme diye öyle yazdım sorunu çözülen kişi yukarıya [Çözüldü] yazmalıdır, kural bu.
Sorumu anliyosunuz da niye cozum yolundan bahsetmiyosunuz peki? Disk yonetiminde 535gb diski buyutebilmek için önce dolu olan d diskini bicimlendirmem gerek ama bunu yapmadan baska bir programla vs yapabilir miyim diye soruyorum. Ayrica ben size hakaret etmedim. Sizin iletisim sorununuz var. İyi gunler.

Yeni konular

Geri
Yukarı