Dosyalarım kendiliğinden şifrelendi

Windows 7'de güvenlik açıkları olduğundan dolayı normal bir durum. Şifreli dosyalardan birini paylaşırsanız analiz edip size kötü haberi verebiliriz.

Windows 7 öneren fosilleri bu konuda da görmek isteriz mesela. Aslında Windows 7 önerenlere özel kural koyup ceza versek, fena fikir değil ha 🤔
Böyle olmaz, bazuka at abi 😂

Dosyalarım sanırım şifrelendi. Emin değilim ama hiçbir program, kısayol vs. açılmıyor fakat depolamada bir fark yok hiçbir şey silinmemiş. Az önce bilgisayara Microsoft Security essentials ile tam virüs taraması yaptım 424 adet virüs buldu virüsleri temizledikten sonra hiçbir şey açılmadı.

Reklam olmasın ama Norton bu konuda çok başarılı, her formattan sonra direkt yüklüyorum.

Not: Lisanslı kullanıcıyım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Reklam olmasın ama Norton bu konuda çok başarılı, her formattan sonra direkt yüklüyorum.

Not: Lisanslı kullanıcıyım.
Lisanslı Norton ben de kullandım.

Dosyalarım sanırım şifrelendi. Emin değilim ama hiçbir program, kısayol vs. açılmıyor fakat depolamada bir fark yok hiçbir şey silinmemiş. Az önce bilgisayara Microsoft Security essentials ile tam virüs taraması yaptım 424 adet virüs buldu virüsleri temizledikten sonra hiçbir şey açılmadı.
Cihazınıza fidye virüsü bulaşmış sanırım. Kaspersky ile tam tarama yapın olmadı son çareniz format :(
Antivirüsler hakkınca çok bir tecrübem ve bilgim yok. Kaspersky, fidye virüsü bulaşmış bilgisayardaki dosyaları kurtarabiliyor mu ? Yoksa bulaşmadan mı kurmak lazım?

Bu arada, eğer çözüm gerçekten o ise; bugün Kaspersky indirime girmişti, kaçırmadım 2 tane aldım. Anı olarak sakladığım eski bilgisayarıma da kurayım. Ama çözüm değil ise, boşuna lisans harcamayayım. :D

Not: Eski bilgisayarım Win 7. kullanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı