Dosyalarım kendiliğinden şifrelendi

tahaaa

Hectopat
Daha fazla  
Dosyalarım sanırım şifrelendi. Emin değilim ama hiçbir program, kısayol vs. açılmıyor fakat depolamada bir fark yok hiçbir şey silinmemiş. Az önce bilgisayara Microsoft Security essentials ile tam virüs taraması yaptım 424 adet virüs buldu virüsleri temizledikten sonra hiçbir şey açılmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dosyalarım sanırım şifrelendi. Emin değilim ama hiçbir program, kısayol vs. açılmıyor fakat depolamada bir fark yok hiçbir şey silinmemiş. Az önce bilgisayara Microsoft Security essentials ile tam virüs taraması yaptım 424 adet virüs buldu virüsleri temizledikten sonra hiçbir şey açılmadı.
Cihazınıza fidye virüsü bulaşmış sanırım. Kaspersky ile tam tarama yapın olmadı son çareniz format :(

Windows 7'de güvenlik açıkları olduğundan dolayı normal bir durum. Şifreli dosyalardan birini paylaşırsanız analiz edip size kötü haberi verebiliriz.

Windows 7 öneren fosilleri bu konuda da görmek isteriz mesela. Aslında Windows 7 önerenlere özel kural koyup ceza versek, fena fikir değil ha 🤔

Geçmiş olsun. Fidye virüsü ise ekranda bir şeyler çıkar, parayı ver dosyaların açılsın gibi. Bilgisayarda önemli belge vs. yoksa çare format gibi duruyor (eğer fidye ise).

Windows 7'de güvenlik açıkları olduğundan dolayı normal bir durum. Şifreli dosyalardan birini paylaşırsanız analiz edip size kötü haberi verebiliriz.

Windows 7 öneren fosilleri bu konuda da görmek isteriz mesela. Aslında Windows 7 önerenlere özel kural koyup ceza versek, fena fikir değil ha 🤔

Peki sistemi Windows 10 veya 8.1 için uygun değilse? 32 Bit'de ise her uygulama çalışmıyor.

Hocam, benim gibi 6 GB ram ve 1 TB HDD'li bilgisayar kullanan fakirler ne yapsın? :D Bilgisayara Windows 8.1 yükleyeyim dedim, onu bile kaldırmadı. Windows 7 fakirin ekmeğidir :)

İnatla Windows 7 fanboyluğu yapanlar yaşıyor mu hala ya? Benim de başıma fidye virüsü geldi Windows 7'de ondan sonra akıllandım.

Bilgisayarına fidye virüsü bulaşma ihtimali yüksek. Metin dosyası var mı masaüstünde?
Hocam, benim gibi 6 GB ram ve 1 TB HDD'li bilgisayar kullanan fakirler ne yapsın? :D Bilgisayara Windows 8.1 yükleyeyim dedim, onu bile kaldırmadı. Windows 7 fakirin ekmeğidir :)
Kaldırmadı diye bir durum söz konusu olmaz. Küçültülmüş versiyonları var düşük sistemli kullanıcılar için. Azıcık araştırırsanız bir çok bilgi çıkacak karşınıza.

Sistemin Windows 7 olduğunu nasıl anladınız ? Kafam buna takıldı.

Geri
Yukarı