Dosyaların güvenliğini test etmek

egesacintii

Femtopat
Merhabalar, yakın zamanda yeni bir sistem topladım. Eski bilgisayar bayağı eski olduğu için onu test amaçlı kullanmaya karar verdim ama test etme mantığını anlamış değilim. Dosyayı kurup bilgisayarı mı taratacağım? Yoksa sadece dosyayı mı taratacağım? Eğer sadece dosyayı taratacaksam sadece 1 antivirüs ile taratabilirim. Eğer kurup bilgisayarı taratacaksam yine sadece 1 bilgisayarı taratacağım için virüs bilgisayar içerisinde gizlenebilir diye düşünüyorum. Bir yöntemi var mı? Bilgisayar tamamen boş. Her türlü şeyi kurabilirim, deneyebilirim. Uzun ve detaylı rehber niteliğinde bir şeyler yazabilecek varsa çok sevinirim. Bu alanda uzman @Murat5038 diye biliyorum. Murat abi dışında da yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Malwarebytes Anti Malware ve Kaspersky'ın herhangi bir antivirüsü ile taratmanızı öneririm. Antivirüs ile malware, antimalware ile virüsü bulamazsınız. İkisi farklı şeyler. Ayrıca dosyayı VirusTotal'e de atın, eğer crack bir şeyler indirmiyorsanız ve bu 2 uygulama ile tarattığınızda bir zararlı bulunamadıysa muhtemelen dosya temizdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı