Dosyayı sıkıştırmadan arşivleme

Serkan Doğan

Kilopat
Makaleler
66
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle konu yanlış yerde ise lütfen taşır mısınız? 🙂

Konuya gelecek olursak, arkadaşlar 7 ZIP, Winrar ya da başka bir program ile dosyayı sıkıştırmadan olduğu gibi nasıl arşivleyebilirim? Bir örnek vereyim. Görselde sağ tarafta arşiv içerisinde metin belgeleri mevcut. İçerisinden COMMON_ENG dosyasını çıkarttım. Düzenleme yaptım ve kaydettim. Düzenlediğim dosyası arşiv içerisine attığım zaman boyutu aynı kalıyor fakat çok büyük ihtimalle sıkıştırma yaptığı için paketlenmiş boyutu inanılmaz derecede düşüyor. Görüldüğü gibi paketlenmiş boyutu 240.784 iken ben arşive attığım zaman 28.233 oluyor. Bu dosyayı nasıl sıkıştırmadan atabilirim? Mümkün müdür?

11111.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Boyutunun düşmesi neden bir sorun teşkil ediyor :)

Tar arşivi olarak sıkıştırabilirsiniz. Veya zip olarak, sıkıştırma seviyesini "depolama" seçtikten sonra sıkıştırırsanız boyutunda bir değişme olmayacaktır.
Tar ve Zip olarak denedim. Fakat genede sıkıştırma yapıyor. Sanırsam boyutu düştüğü için dosyayı farklı algılıyor ve bir hata ile karşılaşıyorum.

Tar ve Zip olarak denedim. Fakat genede sıkıştırma yapıyor. Sanırsam boyutu düştüğü için dosyayı farklı algılıyor ve bir hata ile karşılaşıyorum.

Dediğim gibi yaptıysanız sıkıştırma yapmamıştır, genelde yapması bir şey değiştirmez.

Dosya ile ne yapmaya çalıştığınızı söylerseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

Dediğim gibi yaptıysanız sıkıştırma yapmamıştır, genelde yapması bir şey değiştirmez.

Dosya ile ne yapmaya çalıştığınızı söylerseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.
Dediğinizi yaptım fakat yinede sıkıştırdı.

Bu dosyanın içerisinde .spk dosyası var. Rar ile açılıyor. İçerisinde text klasörü mevcut. Text dosyalarını düzenlediğimde geri spk dosyasına gömüyorum fakat text dosyasını sıkıştırarak atıyor ve boyutu aşırı derecede küçülüyor. Yapmak istediğim şey text dosyasını sıkıştırmadan geri gömmek. 🙂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı