Dota 2'ye başlanır mı?

SensOuma

Centipat
Daha fazla  
2023 yılında Dota 2'ye başlanır mı sizce? Yoksa zaman kaybı mı olacaktır? Çünkü öğrenmesi uzun zaman alacak.

Dota, Lol gibi oyunlara bu saatten sonra başlamak oyunun kanserliğini 5-6 kat daha fazla yaşatır çünkü oyunda oyuncularda eski

Çok kendini kasmadan zevk için oynayacaksan başlanır. Ciddi kasacağım falan ediyorsan uzak dur LoL oyna daha iyi. DotA2'nin kanseri bambaşka seviyelere çıkabiliyor.

Sakın başlama benim gibi hayatın kararabilir :D

Dosya Ekleri

• dota 2 .png
    dota 2 .png
    1,1 MB · Görüntüleme: 225
  • dota 2 ikinci.png
    dota 2 ikinci.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 196
Hocam bilen bir arkadaşınız yoksa tek başınıza öğrenmeniz çok zor olur yaklaşık 100 saatte falan anca bir fikir sahibi olabilirsiniz.
Hayır. Dota bu kadar uçuk zorlukta değil.

Oyun eski olabilir ama her hafta güncelleme alarak kendini birçok açıdan yeniliyor. Tek başına da 40-50 saatte öğrenebilirsin. Arkadaşlarınla birlikte girmen öğrenmen açısında büyük bir fark yaratmaz. Tavsiyem tek başına denemen. Oyuncu kitlesi de her geçen gün yenileniyor. Öğrenene kadar dereceli girmezsen yararına olur. Ortalama 20-30 maç sonunda temel bilgilerini oturtmuş olacaksın.

Hayır. Dota bu kadar uçuk zorlukta değil.

Oyun eski olabilir ama her hafta güncelleme alarak kendini birçok açıdan yeniliyor. Tek başına da 30-40 saatte öğrenebilirsin. Arkadaşlarınla birlikte girmen öğrenmen açısında büyük bir fark yaratmaz. Tavsiyem tek başına denemen. Oyuncu kitlesi de her geçen gün yenileniyor. Öğrenene kadar dereceli girmezsen yararına olur. Ortalama 20-30 maç sonunda bilgilerini oturtmuş olacaksın.
Nasıl olacak abi o be :D. İşin şakası bir yana dediğin pek gerçekçi değil hocam oyunda zaten 123 tane karakter var 20-30 oyun sonunda hala karşısına veya takımına hiç görmediği karakterler gelicek ve bu hero bunu nasıl yapıyo bu item ne işe yarıyo gibi sorular oluşucak kafasında bunları cevaplayacak birisi olsa öğrenmesi açısından daha kolay olur. 500 saattir oynayan LOL'cü bir arkadaşım var hala tüm karakterlerinin tüm skill'lerini ezberleyebilmiş değil bu tür oyunları tamamen kavramak için tüm karakterlerin neler yapabileceğini tamamen bilmek gerekiyor.

Nasıl olacak abi o be :D. İşin şakası bir yana dediğin pek gerçekçi değil hocam oyunda zaten 123 tane karakter var 20-30 oyun sonunda hala karşısına veya takımına hiç görmediği karakterler gelicek ve bu hero bunu nasıl yapıyo bu item ne işe yarıyo gibi sorular oluşucak kafasında bunları cevaplayacak birisi olsa öğrenmesi açısından daha kolay olur. 500 saattir oynayan LOL'cü bir arkadaşım var hala tüm karakterlerinin tüm skill'lerini ezberleyebilmiş değil bu tür oyunları tamamen kavramak için tüm karakterlerin neler yapabileceğini tamamen bilmek gerekiyor.
Tabii hocam tüm karakterleri tek tek öğrenme olayında haklısın. Mesela Invoker'a tek başına 50 saatten fazla gerekiyor. Yeni başlayan birinin böyle bir atılım yapmayacağını düşünerek item, skill, harita, mekanik gibi bilgileri elde etme süresinin ortalama 50-55 saat olduğunu varsaydım. Nispeten Meepo, Invoker, IO, Elder Titan, Lone Druid, Techies harici diğer heroların zorluk seviyesi ortalama olduğu için alışma konusuda kanser zorluk seviyesiyle karşılaşmayacağını düşünüyorum. 60 saatten sonra tamamiyle kendisinde bitiyor. 10 bin saati olan biri bile tüm herolara yüzde yüz hakim olduğunu söyleyemeyebilir. Öyle bir oyun.

Tabii hocam tüm karakterleri tek tek öğrenme olayında haklısın. Mesela Invoker'a tek başına 50 saatten fazla gerekiyor. Yeni başlayan birinin böyle bir atılım yapmayacağını düşünerek item, skill, harita, mekanik gibi bilgileri elde etme süresinin ortalama 50-55 saat olduğunu varsaydım. Nispeten Meepo, Invoker, IO, Elder Titan, Lone Druid, Techies harici diğer heroların zorluk seviyesi ortalama olduğu için alışma konusuda kanser zorluk seviyesiyle karşılaşmayacağını düşünüyorum. 60 saatten sonra tamamiyle kendisinde bitiyor. 10 bin saati olan biri bile tüm herolara yüzde yüz hakim olduğunu söyleyemeyebilir. Öyle bir oyun.
Yani kendi oynamasından ziyada karşısına veya takımına geldiği zaman da aynı şey geçerli. Sadece saydığınız herolar değil neredeyse hepsi için geçerli çünkü neredeyse tüm heroların kendine has mekanikleri var bu nasıl bu kadar vuruyor? ben nasıl tek yedim? bu adama ben neden vuramıyorum? o skilli neden yemedi? gibi soruları kendine bolca soracak arkadaş bence bunların hepsini çözmesi en az 100 saati bulur.

Geri
Yukarı