DP ve HDMI kablosu sıkıntılı olabilir mi?

rafetsunal

Hectopat
Makaleler
1
2 adet monitörüm var 1.si AW2723DF 2.si LS24 diye başlayan Samsung'un 60Hz monitörü.
İlk sorunum Samsung monitör PC açıldığında açılmıyor illaki alttaki tuştan açmalıyım bu önemsiz 2saniyelik iş fakat her zaman yapmak rahatsız ediyor.
İkinci ve en önemli sorunum ise şu. Alienware monitör mesela LoL'de Alt Tab attım 5-10 saniye boyunca 100 FPS'lerde takılma yapıyor ve ekranda yatay şekilde yeşil şeritler çıkıyor. Başka bir problemi ise Metin2 oynarken oluyor. Geçenlerde Metin2 oynuyorum 3-4Client açık ve tüm Client'ler ekranda kaldı. Monitörü kapatmama rağmen 30dakika boyunca ekranımdan silinmediler. 3 şeyden korkuyorum. 1.si ekran kartım 2.si monitörüm 3.sü ise kablo. Kablo olursa sıkıntı yok alırım. Monitör olursa garantiye veririm fakat ekran kartı olursa bir şey yapamam. Örnek olarak LoL'den görüntü bıraktım fakat Metin2'yi almamışım benim hatam.

Dosya Ekleri

• sadweq.png
    sadweq.png
    759,9 KB · Görüntüleme: 18
Bu ekranınızdaki çizgiler eğer BIOS ekranınızda da çıkıyorsa sorun donanımsal olabilir. BIOS sürümünüzü kontrol edebilirsiniz. Bunun dışında ekran kartınız yetersiz kalıyor olabilir. Monitör kaynaklı gözükmüyor.

Bu ekranınızdaki çizgiler eğer BIOS ekranınızda da çıkıyorsa sorun donanımsal olabilir. BIOS sürümünüzü kontrol edebilirsiniz. Bunun dışında ekran kartınız yetersiz kalıyor olabilir. Monitör kaynaklı gözükmüyor.

BIOS'da daha hiç karşılaşmadım. Peki ya ekran kartı niye yetersiz kalıyor olabilir.

Geri
Yukarı