Çözüldü "DPC WATCHDOG VIOLATION" Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ruthlesson88

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarı hiç zorlamadan kullanmama rağmen, sadece internette gezinirken bile durduk yere mavi ekran hatası alıyorum. Eklerde "minidump" dosya içeriği ve ayrıntılı sistem bilgisi (AIDA64 Extreme kulllandım) bulunmaktadır.

Özetle; Windows 10 Home, Intel Core i5-4690, 3900 MHz, ASUS H97M-E Anakart, NVIDIA GeForce GTX 760, 8 GB RAM kullanmaktayım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Geçmiş bayramınız kutlu olsun bu arada. Sağlıklı ve mutlu günler. "Mini Dump" Dosyası Ayrıntılı Sistem Bilgisi

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun değil, sanırım bu da ilk konunuz. O yüzden dert etmeyin.
Western Digital External Storage aygıtınızı kontrol eden uygulama varsa güncelleyin.
Hataların asıl sebebi NVIDIA ekran kartı sürücüsü.
DDU ile cihazda kurulu olan sürücüyü kaldırın.

Daha sonra verdiğim linkten sürücüyü kurun.

Erişime açın dosyayı.

Sorun değil, sanırım bu da ilk konunuz. O yüzden dert etmeyin.
Western Digital External Storage aygıtınızı kontrol eden uygulama varsa güncelleyin.
Hataların asıl sebebi NVIDIA ekran kartı sürücüsü.
DDU ile cihazda kurulu olan sürücüyü kaldırın.

Daha sonra verdiğim linkten sürücüyü kurun.

Son düzenleme:
Çözüm
Evet ilk kez konu açtım. Güncelleme seçeneği bulamadım. WD Drive utilities programını kaldırdım. Bilgisayarı yeniden başlattım. Resmi Site'den aynı adlı programı indirip kurdum ve yine bilgisayarı yeniden başlattım.

Ayrıca bir sorum var. Bu sürücüyü hiç kullanmazsam sorun olur mu? Daha mı iyi olur? Seagate, Windows Update aracılığı ile ayrı program kurmadı hiç. Technopat Sosyal'de "DDU ile sürücü kaldırma rehberi"ndeki yönergeleri izledim. Sizin verdiğiniz bağlantıdan ekram kartı sürücüsünü indirdim ve kurdum.

Bilgisayarı yeniden başlattım. Kurulumda "sistem kontrolü" yapması 8-10 dk kadar sürdü. Olağan mıdır? Önceden GeForce Experience hiç kurmuyordum ama bu kez kurdum. Sanırım bu program hata raporları gönderiyor. O yüzden mi sorun yaşadım acaba? Umarım çözülmüştür sorunum. İlginiz ve yardımınız için çok sağ olun. İyi ki varsınız.

Benim de NVIDIA ekran kartım var, ortalama 8 dakika civarı sürüyor kurulum. Endişe edeceğiniz bir durum yok bu konuda, merak etmeyin.

GeForce Experience aslında NVIDIA ekran kartı kullanan kişilerin oyunlarda daha iyi performans almalarını sağlayan bir program.
Bundan dolayı sorun yaşadığınızı zannetmem. Gördüğüm şey NVIDIA ekran kartı sürücüsüydü, çökmüş yani.

Ekran kartlarının güncellemelerini hep yapın, onlar önemli donanımlar.

2-3 gün içerisinde bir sorun oluşmazsa çözüldü işaretlersiniz.
Geri dönüş mesajı atarken etiketleyin beni lütfen. Çünkü onlarca konuya bakıyorum, geri dönüş yapıldığında etiketlenmediğim takdirde bana bildirim gelmiyor.

Uzun zamandır bu işi yapıyorum burada, yapa yapa öğrendim. Hatalı bir sürücü, güncelleme vesaire vermem. Gerektiği yerlerde bazen insanların bilgisayarlarına bağlanıp sorunlarını çözüyorum.

Bir tik işareti var. Ona tıkladığınızda işaretlenir, ama 2 3 gün geçsin sonra işaretleyin.
Tam çözdük derken bir şey çıkıyor benim de çözümüm gidiyor üzülüyorum açıkçası.
100'e yakınmışım şimdi fark ettim.

Bu arada cihazdaki her aygıtın sürücüsü için geçerli bu dediklerim. Güncel tutmaya çalışın.

Yeni konular

Geri
Yukarı