DPC Watchdogs Violation Mavi Ekran Minidump

Esarar

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartı driver en son sürümünü indirdikten sonra bu sorunla karşı karşıya kaldım. Sürücünün eskisini yükledim. Sorun devam etti. Kaspersky kurup taradım yine de sorun devam ediyor. Oyunla birlikte youtube üzerinden müzik açtığımda ve oyunu alta alıp müzik değiştirmek istediğimde bilgisayarım mavi ekran veriyor ve bunu sadece oyun oynarken yapıyor.
Mavi ekran kodu: dpc_watchdogs_violation.

Minidump dosyası;
https://www.mediafire.com/?ag5uj28n32llo8z

İşletim sistemi windows 10

Cevap için teşekkür ediyorum. Neredeyse hepsini yaptım ancak "Virtualbox" nedir hiç bilmiyorum. Realtek hiç kullanmıyorum onu nerede gördünüz?

Düzenleme: Aynısı tekrar oldu. Bilgisayar ilk donuyor 2-3 dakika sonra mavi ekran uyarısını veriyor ama bir şey fark ettim. Oyundayken ve video izlerken vesaire CPU %99 kullanılıyor ve oyunda 90 fps'ten 30 lara kadar düşüyor ve sonra veriyor bu donma ve mavi ekranı.

Yeni bir minidump dosyası paylaşıyorum. En son olan bu;
YouYube videosu açıkken oyunu alta olunca oluyor sadece, başka hiçbir şekilde olmuyor. Flash player ile alakalı diyeceğim ancak mozilla kullanıyorum. Orada engellenmiş olması gerek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Logitech driverlarını güncelledim. Realtek windows 10 için açılmıyor ayrıca asus araçlarını kaldırdım. Sorunun neyden kaynaklandığı gözükmüyor mu orada? Bunların sorunun çözümü olacağını mı düşünüyorsunuz?

Yardımlarınız için teşekkür ediyorum. Format atıp tekrar deneyeceğim. Her şeyi düzgün yapmaya karar verdim. Bir mavi ekran olayı daha çıkarsa dump dosyasını paylaşacağım.

Bu sefer mavi ekran sorunum kalmadı ancak ses çıkartma sorunu başladı. Bilgisayar donuyor ses çıkartıyor ve tekrar devam ediyor. Bunu şu sırada yapıyor; Battlefield 1-4 oynarken CPU %99 kullanıyor ve herhangi bir işleme izin vermiyor ve en az %90 CPU kullanımı oluyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı