Dragon Age serisi sıralaması nasıl?

Yok hocam orta çağ havasını seviyorum(skyrim vs.) o yüzden denemek istedim. Bu tarz oyunlar var mı başka bildiğiniz?
1)Kingdom Come: Deliverence
2)Medieval Dynasty
3)Shadow of Mordor ve Shadow of War(bu ikisi LOTR evreninde geçiyorlar ve tanesi 100GB siz evreni seviyorsanız tavsiye ederim)
4)Mount and Blade Serisi
5)Witcher serisi
Bunları önerebilirim orta çağ olarak

@go ask alice hocam bilgili dragon age konusunda.
Ana Seri:
-Dragon Age: Origins
-Dragon Age II
-Dragon Age: Inquisition
-Dragon Age: Dreadwolf (Yapım aşamasında)

Flash 2D mobil ve Facebook için çıkarılan oyunlar:
-Dragon Age Legends
-Dragon Age Journeys (İptal Edildi)
-Heroes of Dragon Age

Oyunlar birbiri ile bağlantılı. Fakat her oyun kendi başlangıcını yapar ve hızlı bir şekilde hikayeyi farklı yere evirir. Eskileri oynarsanız iyi olur ki eskileri sevenler daha çoktur.

Sıralamayı zaten arkadaşlarımız yazmış. Ben alternatif birkaç şey ekleyeyim. Origin'sin mekaniksel anlamda tilt eden bazı noktaları var. Mesela düşman bir troll olsun, hali ile saldırıları ağır. Elini kaldırıp size vurana kadar 5 saniye geçiyor diyelim. Siz 3. saniyede oradan çıksanız bile 5. saniyesine gelip size vurduğunda çok uzaktan alakasız bir yerden yine o hasarı yiyorsunuz. Bug oldu falan diye düşünmüştüm en başlarda. Siz ne kadar uzakta olup saldırıdan sıyrılmış olursanız olun, düşman boşluğa vursa bile o hasarı yiyorsunuz elini bir kere kaldırdığında. Sanki hitbox lock gibi bir şey var ama düşmanın animasyonu size dönmüyor bile.

Oyunu gaza gelip zor modda oynamaya çalışmayın. Konu sahibi için diyorum daha önce hiç oynamadığı için. Başlarda mekaniklerine hiç aşina olmadığı için oyun biraz zor gelecek. Taktiksel bir oyun. Buna rağmen pek çok fight'a kafa göz dalabilirsiniz. Bazı fightlarda oyunu durdurup izometrik modda taktik yapmanız gerekiyor.

Oynadığım en iyi RPG oyunlarından birisi. Gerçek bir RPG. Günümüzdeki önüne gelen oyun kendisine "RPG" tagini alıp duruyor ama %95'inin uzaktan yakından alakası bile yok. Ondan sonra gelen ikinci oyun ve Inquisition ise... bana göre hayal kırıklığı. Inquisition ikinci oyundan daha iyi ama.

mekanikler falan.

İşte bu noktası pek çok kişiyi oyundan soğutabilir. Sorunlu bazı yerleri var dediğim gibi ve alışık olmadığınız bir sisteme sahip. O konuda en rahatı 3. oyun. Onda problem yaşamazsınız.

birbirinin devamı mı?

Bu arada evet. Hatta o kadar devamı ki save aktarma sistemi var. Bir sonraki oyuna önceki oyunda yaptığınız seçimleri aktarıp öyle başlayacaksınız. Oyun ona göre ilerleyecek.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı