Dragon Age: Inquisition hangi taraf seçilmeli?

Bilgi için teşekkürler hocam. Senin fikrin nedir? Hangisi ile gideyim?

Bu iki seçimi Dragon age serisi oyunları boyunca her zaman yaptırıyorlar. 1. ve 2. oyunda da benzer bir durum yaşanıyor. Hangisine sempati duyuyorsan açıkçası onu seç derim çünkü böyle bir durumda doğru bir seçim olmuyor. Her iki seçiminde kendine göre mantıklı tarafları var. Tek sıkıntı tapınakçılar oyunun başından beri sürekli düşmanla işbirliği içinde oluyorlar evet bütün hepsi bunu doğru bulmuyor ama biraz bakarsak başlarına geleni hak ettiler bence.

Teşekkürler hocam... Bu sefer mages ile devam edeceğim :)

Büyücüler bu seri boyunca her zaman mazlum ve ezilen taraf gibi gösterildi. Onlarda da sıkıntılar var. Kan büyüsüne yatkınlıkları falan yani evreni öyle bir dengelemişler ki her noktası gri alanlarla dolu. Seçimler siyah ya da beyaz kadar net sonuçları olmuyor.

Büyücüler bu seri boyunca her zaman mazlum ve ezilen taraf gibi gösterildi. Onlarda da sıkıntılar var. Kan büyüsüne yatkınlıkları falan yani evreni öyle bir dengelemişler ki her noktası gri alanlarla dolu. Seçimler siyah ya da beyaz kadar net sonuçları olmuyor.

Sera güzel açıklıyor bu durumu. Sera diyor ki: Büyücüler tamamen iblis olana kadar onlar hakkında bir şey duymazsın. Tapınakçılar ise büyücü sandığı herkesi katledene kadar onlar hakkında bir şey duymazsın.

Serinin bu oyununda yapımcılar büyücüleri seçmemiz için baskı yapıyor gibime geldi. İkisi arasında kötülük olarak denge var gibi ama yapımcılar araya koydukları küçük zorlamalar ile dengeyi büyücüler lehine çeviriyor gibi 🤣

Sera güzel açıklıyor bu durumu. Sera diyor ki: Büyücüler tamamen iblis olana kadar onlar hakkında bir şey duymazsın. Tapınakçılar ise büyücü sandığı herkesi katledene kadar onlar hakkında bir şey duymazsın.

Serinin bu oyununda yapımcılar büyücüleri seçmemiz için baskı yapıyor gibime geldi. İkisi arasında kötülük olarak denge var gibi ama yapımcılar araya koydukları küçük zorlamalar ile dengeyi büyücüler lehine çeviriyor gibi 🤣

Aslında iki tarafta ortalığı karıştıran chantry oluyor. Templarları perdeler arkasından yöneten Chantrydir ve onlarda aşırı derece bağnaz ve büyücü düşmanılar.

Tokadı yiyen kadın ve onun gibi bazı koyular yok değil. Piyasada dolaşan bir kaç Meredith kılıklılar karıştırıyor ortalığı.

Tokadı yiyen kadın ve onun gibi bazı koyular yok değil. Piyasada dolaşan bir kaç Meredith kılıklılar karıştırıyor ortalığı.

Fakat 2. oyunda büyücüler tarafında da öyle biri vardı yani büyücülere yardım etsen bile 2. oyunda yine sonunda büyücülerin liderini öldürmek zorunda kalıyorsun.

Bu oyunda da aynı hocam. Tapınakçı tarafında onları kandıran bir sahte lider. Büyücüler tarafında ise tevinter lideri tarafından mecburi baskıya alınmış bir grup var. Fiona ya halkını tevintere satacak veya bize sığınacak işte kırılma noktası orası.

Bu oyunda da aynı hocam. Tapınakçı tarafında onları kandıran bir sahte lider. Büyücüler tarafında ise tevinter lideri tarafından mecburi baskıya alınmış bir grup var. Fiona ya halkını tevintere satacak veya bize sığınacak işte kırılma noktası orası.

Oyunun evrenini seviyorsan ben kendim bu evren hakkında birkaç hikaye yazdım onlara göz atabilirsin.

@Penetrator God hocam bu kullandığım Türkçe yama baya garip. Animus kapandığı için onların yaptığı yamaya ulaşamıyorum. Bir süre sonra yama paylaşılacak dediler ama öyle bir durum olmadı. Yama paylaşıldı da ben mi bulamadım acaba? Bir bilginiz var mı?

Geri
Yukarı