Dragon Center ile fan ışıklarını kontrol edemiyorum

DjKedi

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Aslında konu biraz karışık başlıkta tam açıklayamadım ama olay şu;
Dragon Center yazılımından kasamda bulunan fanların RGB'lerini seçiyorum 5-10 saniye sonra seçtiğim renk yerine kırmızı renkte yanmaya başlıyor. Dragon Center'ı sildim tekrar yükledim fakat sorunum çözülmedi. Anakartımda bulunan ışıklar istediğim renk yanıyor fakat fanlar kırmızı yanıyor ve değişmiyor. Dünden beri başladı bu sorun neden olduğunu çözemedim.

Anakart: X570 Tomahawk.
Sıvı soğutucu: Cooler Master ML360R.
Fanlar: SilverStone airblazer 120r (X4)

Sistem şu, SilverStone fanlar birbirine bağlanıyor en son bir tanesi sıvı soğutmadan çıkan çoklayıcıya bağlanıyor, sıvı soğutmanın ve pompanın RGB'leri de sıvı soğutmanın çoklayıcısına bağlanıyor, en son bu çoklayıcı sıvı soğutmanın kontrolcüsüne bağlanıyor. Kontrolcü de ARGB portuna bağlanıyor. Aylardır böyle kullanıyorum bir sorun yoktu dün neden olduğunu anlamadım böyle olmaya başladı, gerçi zaten normaldede arada açıyordum ışıkları ama uzun süre aynı kalıyordu hiç değişmiyordu dün nedense 5-10 saniye sonra değişmeye başladı. Forumda benzer bir konu buldum orada denileni yaptım ama sorunum çözülmedi.
@crazyreign hocam çözerseniz siz çözersiniz bu sorunu.

Konuyu yazarken "neden kontrolcü kullanıyorum ki diye düşünüp" kabloyu kontrolcü yerine direkt anakarta taktım çözüldü gibi bir şey oldu fakat hala neden böyle olduğunu merak ettiğim için çözüm önerilerini, kontrolcüyü takıp deneyeceğim ve diğer çözüm yollarını deneyeceğim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı