DRAM VGA CPU LED'leri 1 sani ara ile yanıp sönüyor

AMD_M

Femtopat
Daha fazla  
Windows 10 Windows 11 geçtim Valorant 9003 hatası aldım biraz araştırma yaptıktan sonra BIOS nedenli oldugunu gördüm. Onu ayarlamak içi BIOS'a girdim ayarladım kaydetip çıktım ekran bir anda siyah oldu ve bir daha açılmadı. BIOS pilini çıkarıp taktım RAM'leri çıkarıp taktım ekran kartını çıkarıp taktım düzelmedi. Anakarta DRAM VGA CPU LED'leri 1 sani ara ile yanıp sönüyor. Bunu nasıl düzeltirim?

Windows 10 Windows 11 geçtim Valorant 9003 hatası aldım biraz araştırma yaptıktan sonra BIOS nedenli oldugunu gördüm. Onu ayarlamak içi BIOS'a girdim ayarladım kaydetip çıktım ekran bir anda siyah oldu ve bir daha açılmadı. BIOS pilini çıkarıp taktım RAM'leri çıkarıp taktım ekran kartını çıkarıp taktım düzelmedi. Anakarta DRAM VGA CPU LED'leri 1 sani ara ile yanıp sönüyor. Bunu nasıl düzeltirim?

BIOS'tan Secure Boot'u açtınız değil mi başka bir şey açıp kapamadınız.

Anakartınız nedir?
Ekran kartınız nedir?
BIOS da hangi ayarı değiştirdiniz?

BIOS'tan Secure Boot'u açtınız değil mi başka bir şey açıp kapamadınız.

O zayen açıktı kapatım kaydetip bir böyle deniyeyim dedimde olmasa geri açarım BIOS ekranında bir çıktım direk siyah ekran yedim bidahada açılmadı.

Anakartınız nedir?
Ekran kartınız nedir?
BIOS da hangi ayarı değiştirdiniz?

Ekran kartım: Sapphire RX570 Pulse OC GDDR5 4 GB 256bit AMD Radeon DX12 ekran kartı

Anakart: Gigabyte B450 Aorus Elite V2 AMD B450 socket AM4 ATX anakart.

BIOS'tan sade Secure Boot'u degiştirdim.

Son düzenleme:
O zayen açıktı kapatım kaydetip bir böyle deniyeyim dedimde olmasa geri açarım BIOS ekranında bir çıktım direk siyah ekran yedim bidahada açılmadı.

Ekran kartım: Sapphire RX570 Pulse OC GDDR5 4 GB 256bit AMD Radeon DX12 ekran kartı

Anakart: Gigabyte B450 Aorus Elite V2 AMD B450 socket AM4 ATX anakart.

BIOS'tan sade Secure Boot'u degiştirdim.

Öncelikle geçmiş olsun, o ekran kartı UEFI olarak geçse de çalışmıyor, o yüzden Secure Boot kullanamazsınız, bu Gigabyte'ın bir hatası.

Çözüm olarak.
-Yeni nesil bir ekran kartı takıp Secure Boot'u kapatmak.
-APU bir işlemci ile görüntü alıp Secure Boot'u kapatmak.
-Anakartı servise yollayıp, tekrar BIOS yazdırmak.

Öncelikle geçmiş olsun, o ekran kartı UEFI olarak geçse de çalışmıyor, o yüzden Secure Boot kullanamazsınız, bu Gigabyte'ın bir hatası.

Çözüm olarak.
-Yeni nesil bir ekran kartı takıp Secure Boot'u kapatmak.
-APU bir işlemci ile görüntü alıp Secure Boot'u kapatmak.
-Anakartı servise yollayıp, tekrar BIOS yazdırmak.

Ekran kartı ne kadar yüksek olmalı sorabilirmiyin.

Geri
Yukarı