Dreamweaver sitesi nasıl yayınlanır?

merturebest

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, ben bugün Adobe DreamWeaver CS 6 üzerinden site yaptım fakat sitemi nasıl yayımlayacağımı bilmiyorum. Forumlara baktım fakat internet terimleriyle anlatılmaktaydı, bu yüzden anlamadım. Açıkça anlatabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adobe DreamWear ile index yaptın siteyi yayınlamak için bir hostinge ve domaine ihtiyacınız var bunları freenom ve infinityfree üzerinden halledebilirsiniz yada kendi bilgisayarınızı localhost yapıp ngrok tarzı yazılımlar ile kendi bilgisayarınızı sunucu olarak yayınlayabilirsiniz.

Hosting ve domaine ihtiyacın var. Hosting dediğimiz şey bir sunucu ve senin dosyalarını barındıracak, dosyalarını oraya atacaksın yani. Domain dediğimiz şeyse alan adı. Mesela "abc.com" bir domaindir. Senin de böyle bir alan adına sahip olup o alan adını hostingine bağlaman gerekli.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra dosyalarını sunucuya yükleyebilirsin. Böylece yaptığın proje bir siteye dönüşür.

Sadece Dreamweaver için değil, eğer bir site yaptığında bunu sunmak istiyorsan alan adı ve sunucu servisine ihtiyacın var. Eğer yazığın sitede sadece HTML, CSS ve JavaScript kullandıysan GitHub Pages ile yayınlayabilirsin. Eğer PHP kullandıysan InfinityFree kullanabilirsin. GitHub Pages ve InfinityFree sadece hosting. Domain için de dot.tk'den bedava alan adları alabilirsin.

Tahminimce Dreamweaver sadece HTML ve CSS üzerine. GitHub hesabı oluşturup bilgi verirseniz yardımcı olabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı