Driver Booster güncelleme sırasında donma

yasin2828

Hectopat
Sistemim MSI 570 Pro anakart.
MSI 2060 gamig ekran kartı
İşlemci R5 3600.
RAM G.Skill 16 GB 3600 GHz.
İşletim sistemi Windows 10.

Vatan Bilgisayar'da biri diriverleri güncellemem için Driver Booster programını önerdi. Bu programı yükledim ve tarattım 11 adet güncelleme buldu. Bunları güncelleyip yeniden başlattığımda bilgisayar bekle ekranında takılıp kaldı. Daha açılmadı sistem geri yükleme yapmayı denedim o da olmadı. Bilgi sayarı tumüyle sıfırla yaptım oda 100 de 100 tamamlamasına rağmen 5-6 saat bekleme ekranında takılıp kalıyor.

En son bilgisayarcıya götürdüm. BIOS'lar birbirine girmiş dedi bilgisayara yeniden BIOS kurulumu falan yaptım dedi. Ancak bilgisayarda anormal bir yavaşlık var diyor ne yapmam gerekir acaba?
Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci R5 3600.

Vatan Bilgisayar'da biri diriverleri güncellemem için Driver Booster programını önerdi. Bu programı yükledim ve tarattım 11 adet güncelleme buldu. Bunları güncelleyip yeniden başlattığımda bilgisayar bekle ekranında takılıp kaldı. Daha açılmadı sistem geri yükleme yapmayı denedim o da olmadı. Bilgi sayarı tumüyle sıfırla yaptım oda 100 de 100 tamamlamasına rağmen 5-6 saat bekleme ekranında takılıp kalıyor.

En son bilgisayarcıya götürdüm. BIOS'lar birbirine girmiş dedi bilgisayara yeniden BIOS kurulumu falan yaptım dedi. Ancak bilgisayarda anormal bir yavaşlık var diyor ne yapmam gerekir acaba?
Vatan Bilgisayar'dakilerin halt yemesi. Ana karta uygun forumda Aygıt Sürücüleri başlığında BIOS ve donanım kimliklerinden sürücülerin dosyalarını alıp temiz kurulum format attıktan sonra sürücüleri elle kurunuz. Bilgisayarcı da ne demeye çalışmış anlamadım, 2 3 tane BIOS olan pc hiç görmedim.

İşlemci R5 3600.

Driver booster niye kurdun pc zarar veriyor. En iyisi format at.

Her çeşit driver programını kullandım. Hiç biri %100 doğru sonuç ile güncellemiyor. En sağlıklısı anakartınızı sitesinden güncel driverları indirmeniz olacaktır. Ben öyle yapıyorum ve hiçbir sorun yaşamadım şimdiye kadar.

İlk önce en güncel BIOS'u indirip yükleyin ve temiz kurulum yapın. Asla ve asla Driver Booster gibi programlar kullanmayın kullandırtmayın.

teşekkürler arkadaşlar,

bilgisayar servisten geldi olmuş yanlız şöyle bir sıkıntı var bilgisayar çalışırken mönitör kapanıyor sinyal yok diyor ama bilgisayar çalışıyor power tuşundan kapatıp açınca açılıyor tekrar

teşekkürler arkadaşlar,

bilgisayar servisten geldi olmuş yanlız şöyle bir sıkıntı var bilgisayar çalışırken mönitör kapanıyor sinyal yok diyor ama bilgisayar çalışıyor power tuşundan kapatıp açınca açılıyor tekrar
Bu durum ağır programlar açıkken oluyorsa PSU yetersiz demek. Eğer hiçbir durum yokken oluyorsa BIOS güncellemesi yap.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı