Driver Booster kullandım ve pişmanım

Lyrinx

Hectopat
Makaleler
4
Arkadaşımın bilgisayarında Driver Booster kullanmıştım ancak sonradan öğrendim ki eksik sürücü veya yanlış sürücü yükleyebiliyormuş. Bunu öğrendikten sonra Windows ayarlar bölümünden kurtarma bölümüne girerek bilgisayarı sıfırladım, Driver Booster ile yüklenen Driver'lar da silinir mi?

Ekran Görüntüsü (9).png

Son düzenleyen: Moderatör:
ben de kullanıyorum pek bir sorun yaşamadım. ne yapıyormuş ki?
Yanlış sürücü yüklüyor yada bozuk sürücü yüklüyor, daha geçen birisi driver booster kullanarak driver güncellemiş ve sistemde mavi ekran hataları almasına sebep olmuş, incelediğimde ise, realtek, wifi, webcam ve diğer sürücülerine hasar vermiş.

Son düzenleme:
Silinmesi gerekiyor. Sıfırlamadan sonra Malwarebytes ile tarama yapmanızı öneririm. Virüs vb. zararlı yazılım kaldıysa, temizlersiniz. Konu başlığıyla ilgili ise;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Technopat Sosyal'de Driver Booster kullanmamanız ben ve birçok kişi söyledi. Olsun iş işten geçmiş. Temiz bir kurulum yapın.
Temiz bir kurulum derken nasıl yani ? Ekran görüntüsünde de paylaştığım gibi "bu bilgisayarı sıfırla" demek yetmiyor mu ?
En güzeli temiz format atiniz.
Temiz formattan kastınız nedir? Ekran görüntüsünde de paylaştığım gibi "bu bilgisayarı sıfırla" demek yetmiyor mu?
Silinmesi gerekiyor. Sıfırlamadan sonra Malwarebytes ile tarama yapmanızı öneririm. Virüs vb. zararlı yazılım kaldıysa, temizlersiniz. Konu başlığıyla ilgili ise;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tarama yaptım ve hiçbir virüs bulmadı.
En güzeli kendinizin bulup yüklemeniz zira bu tarz programlar yapabiliyor böyle şeyler.
Öğrendikten sonra artık kendim yüklemeye başladım.
ben de kullanıyorum pek bir sorun yaşamadım. ne yapıyormuş ki?
Bende bir sorun yaşamadım aslında ama azıcık araştırma yaptıktan sonra bu programların ne kadar tehlikeli olduğunu öğrendim ve gözümü korkuttu açıkçası.
Bence vaktiniz var ise tekrardan sıfır ve temiz kurulum yapın.
Sıfır ve temiz kurulum derken? Ekran görüntüsünde de paylaştığım gibi "bu bilgisayarı sıfırla" demek yetmiyor mu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı