Driver Pack güvenilir mi?

Daha bugün bu tarz programlar yüzünden ses sürücüsü bozulan biri gördüm. Çalışma mantığı da sanırım donanım kimliklerini veritabanından bulup o cihazın sürücüsünü kurmak. O veritabanının doğruluğu sıkıntılı.
@JohnConstantine Bize sorarsa bulabiliriz.

20201110_123943.jpg

Aslında eski bir sisteminiz varsa kullanılabilir. Çoğu driverı internette bulamazsınız bu tarz programlar en yakın sürümü bulutunda tutar ve siz güncelleyince direkt oradan çeker. Yeni bir sisteminiz varsa tavsiye edilmez. Virüs gibisinden yazılım da yüklemez sisteminize, sizin izin vermeniz halinde Avira gibi antivirüsleri yükler ama.
Çoğu eski sürücü Microsoft'un veritabanında mevcut zaten. :)

Hayır güvenilir değil bozuk driverlar vs. yüklüyorlar mavi ekran falan alabiliyorsun. Bunun yerine tek tek internetten hatta orijinal yerlerden (güncel olabilmesi için) yüklemeni tavsiye ederim.

Driverpack işini bilene güzel bir programdır, ama sizin ne kurmak istediğinizi bilmeniz gerekiyor.
Ben genellikle ağ driverları ve eski Intel işlemcilerin görüntü driverlarını kurmak için kullanıyorum bunun dışında bir driver yükletmiyorum.
Ama programı sadece Windows 8 ve altı için kullanıyorum Windows 10'da kendi kendine kuruyor zaten.

Gerekirse bunun için bir video çeker paylaşırım nasıl kullanıldığı ile ilgili.

Bu konu niye hala devam ediyor?

Driverpack gibi programlar çok başınızı ağrıtır, sonra mavi ekranlardan başınızı kaldırmazsınız.

Manuel olarak sürücüler kurulmalıdır. Donanım kimliği ile aratabilirsiniz.

Örnek;
1605525059796.png

Yeni konular

Geri
Yukarı