Driver Pack güvenilir mi?

Sanırım bu mesajı silmeliyim. :D
Yok, silmenize gerek yok, siz fikir belirtmişsiniz, öyle olduğunu sanıyordunuz, birileri hep linçlemek için pusuda bekler. Gülücük atarak, kızgın atarak iyi bir şey yaptıklarını zannediyorlar. Neyse ki doğrusunu açıklayanlar da olmuş.

Benim fikrimde güvenilir olmadığı yönünde. Uzman modunda istenmeyenleri kapatmazsan otomatik kendi kuruyor. Sıkıntılı.
Mavi ekran verme ihtimali oldukça yüksek.

Driver pack son çare olarak tercih edilebilir, ekran kartı ile ilgili şöyle bir anım olmuştu paylaşayım.

Acelesi olan bir notebook için driver Pack'i başlatıp diğer işlerimi halletmiştim. 2-3 defa yeniden başlatıp 30-60dk arası test ettikten sonra, bir sorun görmedim ve teslim ettim. 1-2 hafta herhangi bir sıkıntı çıkmadan kullanıldı. Sonra mavi ekran hataları, tarayıcıda 4-5 sekme açınca kitlenmeler, ekranın ara ara kararması gibi sorunlar olduğu geri dönüşü aldım. Minidump incelemelerinde ekran kartı olduğunu tahmin ederek silip üreticinin kendi sitesinden ilgili driverın son sürümünü indirip kurdum, ve ilginçtir sildigim driver ile üreticinin sitesinden indirip kurduğum driverlar farklı çıktı :)

Driverpack'in kurduğu driver: Radeon R7 M440
Benim manuel tespit edip, üretici sitesinden indirip kurduğum driver: Radeon 530

Yani eğer ki manuel olarak işin içinden çıkılamıyorsa(öyle durumlar nadir de olsa olabiliyor), riskini bilerek Driverpack kullanılabilir.

İki yıl sonra buraya yazmayı ummazdım ama ne yazık ki yazacağım. Program kesinlikle virüs kuruyor. Yüklediği her driver virüs. Tamamen trojan ve claurus. Her şey tamamen bozuk. sdsdsds.png

Hocam eski PC'ye gider bu yazılımlar aman ha yeni PC'ye uygulamayın sıkıntı çıkabilir şahsen ben bendeki tost makinesi 3 PC'ye de Windows 8.1 + Driverpack solution ile uzman modunda teker teker seçerek yüklettim 3 sene oldu 2 kere sanal bellek yetersizliğinden mavi ekran yedim o kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı