Driver Power state failure Windows 10

Tired

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, sık sık yaşamış olduğum mavi ekran hatası konusunda konu açmaya karar verdim. Hatayla sadece oyunlarda Alt+Tab yaptığım esnada oyuna dönüş ekranında karşılaşıyorum. Ekran siyah oluyor ve biraz süre geçtikten sonra bilgisayar mavi ekran vererek kendini yeniden başlatıyor. Sorun ekran kartından kaynaklanıyor farkındayım fakat eski sürümlerini de yüklesem yeni sürümlerini de yüklesem sorunu bir türlü çözemedim. Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Bilgisayar model ve donanım:
-ASUS X550JX-XX171D
-i7 4720HQ.
-GTX950M.
-12 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:

090820-8265-01.zip istenilen şekilde yaptım sanırım buyurun.

Ekran kartınızın ve işlemcideki grafik biriminin sürücülerini DDU ile kaldırıp güncelleyin. Ayrıca ses sürücünüzü de güncelleyin. VIPRE Internet Security veya Adobe Phosohop programlarından birisi yüklüyse de kaldırın.

Son düzenleme:
Ekran kartınızın ve işlemcideki grafik biriminin sürücülerini DDU ile kaldırıp güncelleyin. Ayrıca Intel ses sürücüsünü de güncelleyin. VIPRE Internet Security veya Adobe Phosohop programlarından birisi yüklüyse de kaldırın.
Hocam bu "intel ses sürücüsü"nü nerden güncelleyebilirim

İkincide Intel'i yanlış yazmışım sanırım. Ses sürücüsünü aşağıdan güncelleyebilirsiniz.
Ekran kartını Geforce Experience'tan güncelleyebilirsiniz. İşlemcideki grafik birimini de şuradan güncelleyebilirsiniz.

İkincide Intel'i yanlış yazmışım sanırım. Ses sürücüsünü aşağıdan güncelleyebilirsiniz.
Ekran kartını GeForce Experience'tan güncelleyebilirsiniz. İşlemcideki grafik birimini de şuradan güncelleyebilirsiniz.

Dostum dediğin gibi DDU programını yükleyip sürücüleri tekrar kurdum sorun çözüldü mü çözülmedi mi zaman gösterecek.
Fakat şu bahsettiğin ses sürücüsünü güncellerken şöyle bir hata alıyorum. Ayrıca aygıt yöneticisine baktığım zaman da sitede yer alandan daha üst sürücü modeli mevcut.

Ekran Alıntısı2.JPG

Ekran Alıntısı1.JPG

Ekran Alıntısı2.JPG

Ekran Alıntısı1.JPG

Tamamdır, o halde güncellemeyin.

Dosyalarınıza bir daha baktım. Minidump dosyasında Intel grafik ve ses sürücüsünü aynı şekilde gösteriliyor, bu yüzden en başta ses sürücüsünü de eklemişim.

Dediğim bütün işlemleri yapmazsanız ve 1 gün gibi bir süre içinde mavi ekran almazsanız sorununuz çözülmüştür. Çözülmezse yeni dump dosyalarını atın.

Tamamdır, o halde güncellemeyin.

Dosyalarınıza bir daha baktım. Minidump dosyasında Intel grafik ve ses sürücüsünü aynı şekilde gösteriliyor, bu yüzden en başta ses sürücüsünü de eklemişim.

Dediğim bütün işlemleri yapmazsanız ve 1 gün gibi bir süre içinde mavi ekran almazsanız sorununuz çözülmüştür. Çözülmezse yeni dump dosyalarını atın.
Dostum üzülerek yine ben :) sorunum maalesef çözülmedi.Dün bahsettiğin gibi dump doslyalarını tekrar paylaşıyorum.

Sorun yine ekran kartında görünüyor. Karta bir işlem yaptıysanız kaldırın. Afterburner uygulamasını kaldırın. Ekran kartının sıcaklıkları nasıl? Yüksekse termal macun değişimi ve fan temizliği yapın. Ayrıca cihazın adaptörü orijinal adaptör mü?

Yeni konular

Geri
Yukarı