Driver yüklerken PC durması

BekirFurkan79

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Talebe
Bilgisayarım Chrome'da 9 sayfadan 10. sayfayı açarken mid click attığım esnada ekran beyazladı. (Her zaman çok sayfa açarım)
Kapattım geri açtım bilgisayarımın çöktüğünü fark ettim. Düzgün başlatılmıyordu. Geri yükleme noktası işe yaramadı, güvenli modda başlatabildim. DDU ile driveri kaldırdım. C diskini birleştir komutunu yaparak 2 saat sonra açıldı, geri kurmaya her çalıştığımda bilgisayar duruyor. Hatta müzik açtım ekran mı sadece diye, müzik de tıkandı. Ekran beyazladığından beri hem ekranda çizgiler hem de driveri silmemle ekran kartım da gözükmemekte.
AMD'den yüklüyorum doğru yazılım otomatik kurulum dahi kuramıyor.
Ekran kartında sıkıntı olsa herhalde başlangıçta da olurdu. Bir de çözünürlüğü değiştirdiğimde yeri değişmezdi. Print Screen'de de temiz görüntü alabiliyorum. Format atmadan nasıl kurabilirim? Bu sorunu yaşayan birisi var mı? Yardımcı olabilir misiniz?
Her kurmaya çalıştığımda bilgisayara giremiyorum güvenli moda girip DDU ile siliyorum.
i5 6500 3.2GHz.
16 GB RAM.
MSI AMD R7 370 2 GB ekran kartı.
HDD var sistemde.
Windows 10
VGA port adaptör ile olsa da televizyonda da HDMI portunda o noktalar çizgiler geliyor.
Konu açmadan araştırma yaptım ama bir türlü bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU'yu zaten yormaz onu anlamadım ama o esnada oldu 1 tane hard disk var bilgisayarda evet onda kurulu 10 sayfa niye? Ve Windows 10'u HDD'ye mi kurdunuz?

Sorunun donanımsal olduğunu düşünüyorum herhangi bir parça yerinden çıkmış olabilir kontrol ediniz.

Donanımsal dan ziyade yazılımsal olduğunu düşünmekteydim ekran kartını çıkardım pinleri bir elimle sildim geri taktım hala var monütörde veya bağlantıda da değil çünkü MSI logosu düzgünce geliyor Windows'un yüklenmesi de normal.

Hocam ekranın gelmesi ekran kartında sorun olmadığı anlamına gelmiyor. https://drivers.amd.com/drivers/radeon-software-adrenalin-2020-20.12.1-win10-64bit-dec8.exe
Şu linkten kurdunuz mu?

Haklısınız şu anda driver kurulu değil ekran kartından görüntü alıyorum (bilgisayarda doğru işlenip print screen paint ile baktım) nedense ekrana gelirken sorun oluyor driverdan dedim kaldırdım şimdi de yüklenmiyor, AMD'nin kendi sitesinden indirdim manuel olarak baktım olmuyor 5 kere falan yüklemeye çalıştım sonuncusunda otomatik yüklemeyi denedim seçeneklerden her şeyi sil ile yüklüyorum ilk kaldırıyıyor sonra yeniden başlatıyor yükleme esnasında %40 80 arası galiba 60 gibi ekranın söküldüğü sesi geliyor ekran gidiyor geri gelmiyor 1 dk içerisinde kasa HDD ışığım sönüyor ve reset atılamaz hale geliyor bu esnada hala PC çalışıyor mu diye müzik açtım müzik bile takıldı tek zorla kapatma seçeneği kalıyor bana kapatınca bilgisayar başlatılamıyor güvenli mod ,DDU

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam neden sorunun driverda olmadığı düşündüğümü merak ediyorsanız bu videoya bakın adam gayet açıklıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu adamınki ile aynı sorun ve ekran kartını eğer bozmuşsam bir sela da sen oku. 😢😐

Hocam evet bence sizin sorun donanımsal fakat bu suçu direk ekran kartına atmak yerine sorunun monitörde olabilme ihtimalide var eğer HDMI kablosu ile Tv'ye takıp denerseniz her şey belli olur.
Eğer tv'dede o çizgiler varsa anlayacağız ki sorun ekran kartında.

Size tavsiyem eğer TV'de denediğinizde çizgi çıkarsa servise yollayın veya garantisi duruyorsa servise yollayın veya iade edip değiştirme talep edin.
Dün benzer bir sorun yaşadım, bugün çöp oldu laptop. Sürücüyü kurunca sistem kitleniyordu.

Format atsanız da düzeleceğini sanmam. Harici GPU arızalı gibi.
+1

Yeni konular

Geri
Yukarı