DRIVER_POWER_STATE_FAILURE Mavi Ekran hatası

muhammedozkan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Elimde Monster marka ABRA A5 V1.1 modelli bir notebook var. İşletim sistemi Windows 8.1. Ne yaptıysam mavi ekran hataları tam olarak bitiremedim. İlk başlarda değişik değişik mavi ekran hataları veriyordu. Memory ile ilgili filan bunun üzerine memtest ile ramleri önce ikisi bir arada test ettim hata çıktı. Hatalı olan rami tek tek deneyerek buldum ve değiştirdim. Şuan ram ile ilgili bir mavi ekran almıyorum. 2 x 8GB ram var ikisi de aynı marka memtest ile sorunsuz gözüküyorlar.
Ancak dün gece ve bugün DRIVER_POWER_STATE_FAILURE diye bir mavi ekran daha türedi. Yaptığım araştırmalar sonucunda ekran kartı driverleri nVidia 860m ve Intel 4600 için güncel driverleri indirip kurdum ancak çözüm olmadı.
Kaspersky Rescue Disk ile dün gece tarattım bir kaç bir şey buldu sildi ama çözüm olmadı. Ne zaman yapacağı belli olmuyor. Çoğunlukla ya video izlerken yada hemen sonrası yada PC boşta iken mavi ekranı vermiş ve tekrardan açılmış olarak buluyorum. Benim tahminim Optimus teknolojisinden kaynaklanıyor gibi geliyor. Linkte minidump içeriği var.

Anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hemen deniyorum, teşekkürler.

Air Plane Mode'u kaldırdım ve reset atacakken 3-4 dk içinde BSOD aldım şuan bekliyorum bakalım gelecek mi? :D

Yeni DMP'ler burada:
Şuan dışarı çıkmam gerek. Son şekilde tekrardan deneyeyim bakalım. Gelince mavi ekran vermiş ise haberleşelim.

Sorun driverlardanda kaynaklanmıyor gibi çünkü bu sorunun oyundan çıkınca olduğunu fark ettim. PayDay2 - Steam - PunkBuster üçlüsünden birinden dolayı oluyor. Oyundan çıktıktan sonra bilgisayar beklerken 10 15 dk içinde gerçekleşiyor bu sorun. Araştırmalarım sürüyor.

Cihazı servise götürdüm. Öncelikle işletim sisteminden dediler, yeniden yüklediler ama düzelmedi. Sonra ankartı değiştirdiler sorun devam etti. En son cihazı değiştirdiler sorun aynen devam etmekte. Yani ya bütün cihazlarda donanımsal bir sorun var yada driver ile alakalı. Bu sorunu yaşayan binlerce kişi var internette. Asus, Lenovo, Dell gibi bir sürü markada sorun var. Özellikle nVidia 800 serisi ve 4700 serisi intel işlemcilerde var. Ve sorun hala çözüme kavuşmuş değil. Optimus teknolojisinden oluşuyor gibi gelmeye başladı son zamanlarda.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı