DRIVER_POWER_STATE_FAILURE mavi ekran hatası

internal_es

Hectopat
Aynı başlıkta bir sürü konu var fakat kişiye özel dump dosyası atmak gerekiyor sanırım.
Oyunların seçim yasaklama veya bekleme kısımlarında problem yaşamıyorum sadece oyun başladığında mavi ekran alıyorum. Bazen YouTube'den 1080p video izlerken bazen durduk yere de aldığım oluyor. Bilgisayardan çok anlayan birisi değilim yardımcı olacaklardan ricam salağa anlatır gibi anlatması. Şimdiden teşekkürler.
Bazı hata kodları: System thread exception not handle.
DRIVER_POWER_STATE_FAILURE
Dump link: dump.rar dosyasını indir - download

Bu hata sanırsam yazılım ile alakalıydı. Sıfırdan bir format atmanız sorunu ortadan kaldırır bence.
Aynı zamanda bu hata da Windows'un kendi formunda bahsediliyor, oradan da hatayala alakalı çözümlere bakabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -1 Eksi
bu hata sanırsam yazılım ile alakalı idi sıfırdan bi format atmanız sorunu ortadan kaldırır bence
aynı zamanda bu hata da windows un kendi formunda bahsediliyor oradan da hatayala alakalı çözümlere bakabilirisiniz.
Hocam 2 gündür format atmayla ilgili video izlemeye çalışıyorum ama artık video kalitesi farketmeksizin mavi ekran almaya başladım. Anlayacağın videoyu bitirip işleme başlayamıyorum. Neler yapmalıyım veya yapabilirim? Belirttiğim gibi bilgisayardan çok anlayan birisi değilim.

Hocam 2 gündür format atmayla ilgili video izlemeye çalışıyorum ama artık video kalitesi fark etmeksizin mavi ekran almaya başladım. Anlayacağın videoyu bitirip işleme başlayamıyorum. Neler yapmalıyım veya yapabilirim? Belirttiğim gibi bilgisayardan çok anlayan birisi değilim.

Cihazınız laptop mu, garantisi mevcut mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu hata sanırsam yazılım ile alakalı idi sıfırdan bir format atmanız sorunu ortadan kaldırır bence.
Aynı zamanda bu hata da Windows'un kendi formunda bahsediliyor oradan da hatayala alakalı çözümlere bakabilirisiniz.

Lütfen dosyayı analiz etmeden format demeyin. Parçada arıza olabilir, sürücü arızası olabilir.
Dosyayı aşağıdaki platformlardan birine yükler misiniz?

1623739209880.png

Son düzenleme:
Lütfen dosyayı analiz etmeden konuya cevap yazmayın. Her hata her bilgisayarda aynı olmuyor.

AMD'ye ait sürücülerinizi kaldırıp tekrar kurun. (ekran kartı sürücüsü ise DDU kullanın.)
dediğinizi yaptım arkadaşım whql sürümü gibi birşey varsa onu indir dedi hatta fakat gene olmadı eklemeyi unuttuğum 4 adet dump daha varmış onları da ekte belirttim. Bu dump içinde dediğinizi yaptıktan sonra aldığım 2 adet mavi ekran hatası da var.

Geri
Yukarı