Çözüldü "DRIVER_POWER_STATE_FAILURE" mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ricarica

Femtopat
Daha fazla  
RAM
1x A-DATA CL17 2400MHz 8GB, 1x Corsair CL17 2400MHz 8GB
SSD veya HDD modeli
1x Kingston SA400 M2 SSD, 1x Samsung 870 Evo SATA
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 1070
Anakart
ASUS GL702VSK
İşlemci
Intel Core i7-7700HQ
Merhaba, özelikle son 1 haftada bilgisayarımda "DRIVER_POWER_STATE_FAILURE" yazısı ile birlikte mavi ekran almaya başladım. Yaklaşık 2 ay önce temiz orijinal Windows 10 kurulumu yapmıştım. Mavi ekran bazen oyun oynarken, bazen Chrome tarayıcı üzerinde dolaşırken veya bilgisayarda herhangi bir işlem yapılmadığında bile oluyor. Minidump klasöründeki dosyaları Google Drive üzerinden paylaşıyorum Minidump

Çözüm
Merhaba. Intel Serial I/O sürücüleri hataya sebep olmuş.

Sürücüleri güncelleyince sorun çözülecektir diye düşünüyorum.

!devstack komutu kullanarak çıkarttığım kimlik direkt olarak Serial I/O'ya işaret etti.

Kod:
!DevNode ffffe202c9f04ca0 :
  DeviceInst is "PCI\VEN_8086&DEV_A161&SUBSYS_16601043&REV_31\3&11583659&0&A9"
  ServiceName is "iaLPSS2i_I2C"

Verdiğim linki bir deneyin.
Merhaba. Intel Serial I/O sürücüleri hataya sebep olmuş.

Sürücüleri güncelleyince sorun çözülecektir diye düşünüyorum.

!devstack komutu kullanarak çıkarttığım kimlik direkt olarak Serial I/O'ya işaret etti.

Kod:
!DevNode ffffe202c9f04ca0 :
  DeviceInst is "PCI\VEN_8086&DEV_A161&SUBSYS_16601043&REV_31\3&11583659&0&A9"
  ServiceName is "iaLPSS2i_I2C"

Verdiğim linki bir deneyin.

Çözüm
DRIVER_POWER_STATE_FAILURE, bir Windows hatasıdır ve genellikle bir sürücünün güç yönetimi işlevlerini yerine getirirken bir sorun olduğu anlamına gelir. Bu hatayı almanın birkaç nedeni olabilir, ancak en yaygın nedenlerden biri, bir sürücünün hatalı bir şekilde yüklenmesi veya güncellenmesidir. Bu hatayı gidermek için, aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:
  1. Sistem Kaynak Planlayıcısı'nı açın ve güç planınızı "Yüksek Performans" olarak değiştirin.
  2. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve güç ayarlarınızı kontrol edin.
  3. Sistem dosyalarını tarayın ve onarın.
  4. Sürücülerinizi güncelleyin veya yükleyin.
  5. Windows'u yeniden yükleyin.

Artı -1 Eksi
DRIVER_POWER_STATE_FAILURE, bir Windows hatasıdır ve genellikle bir sürücünün güç yönetimi işlevlerini yerine getirirken bir sorun olduğu anlamına gelir. Bu hatayı almanın birkaç nedeni olabilir, ancak en yaygın nedenlerden biri, bir sürücünün hatalı bir şekilde yüklenmesi veya güncellenmesidir. Bu hatayı gidermek için, aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:
  1. Sistem Kaynak Planlayıcısı'nı açın ve güç planınızı "Yüksek Performans" olarak değiştirin.
  2. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve güç ayarlarınızı kontrol edin.
  3. Sistem dosyalarını tarayın ve onarın.
  4. Sürücülerinizi güncelleyin veya yükleyin.
  5. Windows'u yeniden yükleyin.
Dosya inceleyerek sorunun nedenini bulduk bile.
Microsoft makaleleri emin olun Technopat kadar yarar sağlamıyor bu konuda. (Ayrıntılı analiz rehberlerinden değil çözüm önerilerinden bahsediyorum.)

Çok teşekkür ederim hızlı yardımınız için. Aygıt yöneticisinde 2 tane Intel Serial IO görmemiz normal midir?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    3,9 KB · Görüntüleme: 17
O vakitte yattığım için cevap veremedim kusura bakmayın. Ben A161 sıkıntı çıkardığı için ona göre atmıştım.

Muhtemelen sizin buraya yazarken kullandığınız hazır cevap yer.
Microsoft dan hazır cevap alıp yazdığımı iddia ediyorsan kanıtlarmısın ? Microsoftun böyle bi yazısı varsa at bakalım

Yeni konular

Geri
Yukarı