"Drrrrr" sesi ile bilgisayarın donup resetlenmesi

winged9

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bunun için 2 aydır uğraşıyorum ve nerdeyse sistemi satacağım. Memtest86 yaptım, DDU ile driverı silip yükledim, BIOS güncelledim her şeyi yaptım. Şu oyunlarda bir süre sonra kulaklığa 'drrrrrrrrrrrrrrrrrrr' sesi gelmesi ve bir süre donuk kaldıktan sonra bilgisayarın reset atma problemini çözemiyorum. Minidumpları ekliyorum.
MINIDUMP : MİNİDUMP.rar

MSI Dragon Center kaldır. Vanguard kaldır. Hızlı çalıştırı kapat. AMD Ryzen Master'ı kaldır. Bütün Logitech yazılımlarını kaldır. DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi DDU ile sürücülerini kaldırıp WHQL sertifikalı bir sürüm kur. MSI ile alakalı başka bir şey var ise onu da kaldır. Memtest86 ile Bozuk RAM Testi - Technopat bir tane memury corruption görüyorum. Memtest'te sorun yoksa sorun sanal bellektedir. Sanal belleği kapat. Sonra bilgisayarı yeniden başlatıp aç. XMP'yi de kapalı kullan bir süre. Ek olarak MSI Türkiye buradan 7C52v3b şu sürüme güncelle BIOS'unu. Beta bir sürüm kullanıyorsun. XMP bu yüzden sıkıntı çıkartıyor olabilir.

MSI Dragon Center kaldır. Vanguard kaldır. Hızlı çalıştırı kapat. AMD Ryzen Master'ı kaldır. Bütün Logitech yazılımlarını kaldır. DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi DDU ile sürücülerini kaldırıp WHQL sertifikalı bir sürüm kur. MSI ile alakalı başka bir şey var ise onu da kaldır. Memtest86 ile Bozuk RAM Testi - Technopat bir tane memury corruption görüyorum. Memtest'te sorun yoksa sorun sanal bellektedir. Sanal belleği kapat. Sonra bilgisayarı yeniden başlatıp aç. XMP'yi de kapalı kullan bir süre. Ek olarak MSI Türkiye buradan 7C52v3b şu sürüme güncelle BIOS'unu. Beta bir sürüm kullanıyorsun. XMP bu yüzden sıkıntı çıkartıyor olabilir.
Msi ile ilgili ve logitech mouse'umun programlarını kaldırdım. Dün de XMP'i kapatmıştım. Biosu beta kurmamıştım ama dediğinizi yapıp tekrar güncelleyeceğim. Sanal bellek kapatmayı da şimdi siz dedikten sonra öğrenip kapattım. Vanguard dediğiniz Valorant'ın hile sistemiydi değil mi? Kaldırayım fakat valorant oynamayacak mıyım? Bu arada şu ana kadarki en detaylı cevabı verdiniz ayrıca teşekkür ediyorum

MSI ile ilgili ve Logitech Mouse'umun programlarını kaldırdım. Dün de XMP'i kapatmıştım. BIOS'u beta kurmamıştım ama dediğinizi yapıp tekrar güncelleyeceğim. Sanal bellek kapatmayı da şimdi siz dedikten sonra öğrenip kapattım. Vanguard dediğiniz Valorant'ın hile sistemiydi değil mi? Kaldırayım fakat Valorant oynamayacak mıyım? Bu arada şu ana kadarki en detaylı cevabı verdiniz ayrıca teşekkür ediyorum.

Valorant oynayamazsınız fakat hataya o sebebiyet veriyor.

Yok hayır ondan dolayı değil Vanguard'ı 1 hafta önce kapatmıştım. Valoranta da girmedim ama yine de bugün hatayı aldığımdan sordum.

En sağlıklısı kaldırmak. Diğer her şeyi uyguladıysanız başka bir dump olursa paylaşırsınız. Beta sürüm olayına gelirsek, 3.0b kullanıyorsunuz. Benim attığına güncellemeniz en mantıklısı.

En sağlıklısı kaldırmak. Diğer her şeyi uyguladıysanız başka bir dump olursa paylaşırsınız. Beta sürüm olayına gelirsek, 3.0b kullanıyorsunuz. Benim attığına güncellemeniz en mantıklısı.
Diğer dediklerinizi yaptım şimdi bilgisayarı resetleyeceğim. Fakat Bios konusunda ben de o beta sürümü bekleyip yenisi gelince indirip yapmıştım hatta indirdiğim dosya da burada. Bunla güncelledim nasıl olmuş olabilir ki beta hali... Yine de yeniden atacağım bunla. 1-2 gün deneyeceğim büyük ihtimal olursa tekrar olur size atarım dump dosyasını

Dosya Ekleri

• resim_2021-04-09_000923.png
    resim_2021-04-09_000923.png
    508,7 KB · Görüntüleme: 51
Diğer dediklerinizi yaptım şimdi bilgisayarı resetleyeceğim. Fakat BIOS konusunda ben de o beta sürümü bekleyip yenisi gelince indirip yapmıştım hatta indirdiğim dosya da burada. Bunla güncelledim nasıl olmuş olabilir ki beta hali... Yine de yeniden atacağım bunla. 1-2 gün deneyeceğim büyük ihtimal olursa tekrar olur size atarım dump dosyasını

Benim attığım ile şu an yüklü olanın sürümü uyuşmuyordu. 1 hafta fark var. Ona güncelleyin. Gerisini biliyorsunuz. İyi forumlar iyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı