DSL Hat değerleri ve oyunlarda stabil olmayan ping

Shadowv2

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba, internete Ethernet kablosu üzerinden bağlanmama rağmen oyunlarda stabil bir ping değeri alamıyorum. Örneğin bir sunucuda 40 ping alırken bir anda bu ping 55 civarına yükseliyor. Wi-Fi üzerinden bağlandığımda ping değerleri çok daha oynak oluyor. Diğer oyuncuların pingleri 40 iken Max 45 oluyor. Pingim gerekirse daha yüksek olsun fakat sabit ve stabil olmasını istiyorum. D-Smart 50 Mbps VDSL kullanıyorum. D-Smart'ı defalarca aradım fakat her zaman bakım var internet değerlerinizi görüntülemiyorum deyip geçiştiriyorlar. Sizce hat değerlerim normal mi? Ayrıca dışarıdaki ankastreden evime gelen kablo CAT6 değil. Biraz uzun bir kablo geliyor. Bu kabloyu değiştirsem bir şey değişir mi?

Not: Netspeed üzerinden kontrol ettiğimde santrale uzaklığımın 163 metre olduğu yazıyor. Hat değerleriyle ilgili bir sorun varsa iç tesisatı değiştirsem nispeten düzelir mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231202-175241_Chrome.jpg
    Screenshot_20231202-175241_Chrome.jpg
    99,5 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Hat değerlerinize bakarak konuşuyorum paketlerinizi biraz alta sabitleterek yükü hafife indirip değerleri yükseltmiş olursunuz ani ping yükselmeler daha az görülebilir.

Hat değerlerinize bakarak konuşuyorum paketlerinizi biraz alta sabitleterek yükü hafife indirip değerleri yükseltmiş olursunuz ani ping yükselmeler daha az görülebilir.

Anladım peki başka bir çözüm yolu yok mu? Zaten kapının girişindeki kutu çok eski oksitlenme vs olmuş olabilir diye dusunuyorum.

Herkese merhaba, internete Ethernet kablosu üzerinden bağlanmama rağmen oyunlarda stabil bir ping değeri alamıyorum. Örneğin bir sunucuda 40 ping alırken bir anda bu ping 55 civarına yükseliyor. Wi-Fi üzerinden bağlandığımda ping değerleri çok daha oynak oluyor. Diğer oyuncuların pingleri 40 iken Max 45 oluyor. Pingim gerekirse daha yüksek olsun fakat sabit ve stabil olmasını istiyorum. D-Smart 50 Mbps VDSL kullanıyorum. D-Smart'ı defalarca aradım fakat her zaman bakım var internet değerlerinizi görüntülemiyorum deyip geçiştiriyorlar. Sizce hat değerlerim normal mi? Ayrıca dışarıdaki ankastreden evime gelen kablo CAT6 değil. Biraz uzun bir kablo geliyor. Bu kabloyu değiştirsem bir şey değişir mi?

Not: Netspeed üzerinden kontrol ettiğimde santrale uzaklığımın 163 metre olduğu yazıyor. Hat değerleriyle ilgili bir sorun varsa iç tesisatı değiştirsem nispeten düzelir mi?

Hat değerlerin normal gibi zaten 1 günden fazla süredir hattın düşmemiş ve CRC de yememişsin tesisat yenilesen bile ping değişmez sorunun dandik ISS routingleri ile alakalı eğer çözüme kavuşamaz isen ISS değişikliğine gitmelisin. (bu modemlerin Wi-Fi kısmı iyi olmuyor zaten en kral modemde bile Wi-Fi ile oyun oynanması tavsiye edilmez)

Hat değerlerin normal gibi zaten 1 günden fazla süredir hattın düşmemiş ve CRC de yememişsin tesisat yenilesen bile ping değişmez sorunun dandik ISS routingleri ile alakalı eğer çözüme kavuşamaz isen ISS değişikliğine gitmelisin. (bu modemlerin Wi-Fi kısmı iyi olmuyor zaten en kral modemde bile Wi-Fi ile oyun oynanması tavsiye edilmez)

Hocam şoyle ki ben eskiden ADSL kullanıyordum ve hiz 16 Mbps oluyorfu Max. ADSL'de iken kabloya bagladigim zaman ping değerleri, jitter vs çok iyiydi. VDSL'de 50 Mbps pakete geçince ping biraz arttı ve ping stabil değil. Ping 5 ise 20'ye cikiyor. ADSL 16Mbps kullanırken ping 5 ise Max 7 ya da 8 olurdu ustune cikmazdi fakat bunda ping degerleri cok degisken. Sorunum bu. Cok sukur kopma olmuyor orada bir sorunum yok. Sorunum sadece pingin stabil olmamasi

Dediğim gibi senin sorunun büyük ihtimalle yüksek hız değerlerinde ping yükselmesi eve gelen kabloyu değiştirdin diyelim 2. olarak binaya gelen kablo durumu nedir oda belli değil bazen kablolar ankastrede oynayabiliyor malum binaya başkası net çektirdiği zaman gelen arkadaşların eli sağa sola çarpıyor varsa elinde imkan ilk başta ankastrede ki kablonu tekrar çak sonrasında değerlere bak değişme oluyor mu sonrasında kablonu cat kablo ile değiştir baktın onda da olmuyor son olarak servis sağlayıcını değiştir. Senin belirttiğin gibi yüksek hız aldığında kopma olmasa da sorunlar ortaya çıkıyor bakır kabloların taşıyabileceği yükler belli zaten :/

Dediğim gibi senin sorunun büyük ihtimalle yüksek hız değerlerinde ping yükselmesi eve gelen kabloyu değiştirdin diyelim 2. olarak binaya gelen kablo durumu nedir oda belli değil bazen kablolar ankastrede oynayabiliyor malum binaya başkası net çektirdiği zaman gelen arkadaşların eli sağa sola çarpıyor varsa elinde imkan ilk başta ankastrede ki kablonu tekrar çak sonrasında değerlere bak değişme oluyor mu sonrasında kablonu CAT kablo ile değiştir baktın onda da olmuyor son olarak servis sağlayıcını değiştir. Senin belirttiğin gibi yüksek hız aldığında kopma olmasa da sorunlar ortaya çıkıyor bakır kabloların taşıyabileceği yükler belli zaten :/

Anladım hocam zaten santralden ankastreye gelen kablolar da 20 senelik vardır. Onların da etkisi vardır. Ben şansımı deneyeceğim fakat bu kabloyu cakma islemini sadece TT gorevlileri yapiyor diye duymustum.

Anladım hocam zaten santralden ankastreye gelen kablolar da 20 senelik vardır. Onların da etkisi vardır. Ben şansımı deneyeceğim fakat bu kabloyu cakma islemini sadece TT gorevlileri yapiyor diye duymustum.

Pingplotter ile oynadığın oyunun IPsine tracert test yap bakalım sorun hatlarında mı yoksa ISS de mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı