DSL Işığı Turuncu Yanıyor

l7vely

Decapat
Dostlar, 2 ay önce TurkNete geçtim. Birkaç gün kadar önce DSL ışığı yeşilden turuncu oldu, internet hızım 13 Mbps iken 20-21 Mbps alıyorum. Hızım artmış. Sizce ne oluyor? Altyapım VDSL mi oluyor? Herhangi bir internet kopması da olmadı. Sizce internet hızım 100 Mbps olur mu?

Dostlar, 2 ay önce TurkNete geçtim. Birkaç gün kadar önce DSL ışığı yeşilden turuncu oldu, internet hızım 13 Mbps iken 20-21 Mbps alıyorum. Hızım artmış. Sizce ne oluyor? Altyapım VDSL mi oluyor? Herhangi bir internet kopması da olmadı. Sizce internet hızım 100 Mbps olur mu?

Modem arayüzünde ki hat değerlerinizi yazarsanız hat değerlerinize bakıp yaklaşık alabileceğiniz hızı söyleyelim.

Modem arayüzünde ki hat değerlerinizi yazarsanız hat değerlerinize bakıp yaklaşık alabileceğiniz hızı söyleyelim.
1595548748592.png

Bu mu dostum

VDSL geçmişsiniz.
internet hızımın daha fazla olması gerekmez mi dostum VDSL sonuçta ben 100Mpbs'e kadar olması gerekiyor diye biliyorum yanlış mıyım?
Evet bu. Zaten maksimum hızı alıyorsun. Hattın 100 Mbps yi desteklemez. VDSL hizmetten yararlanıyorsun.
Peki destekleyebilmesi için bir şey yapabilir miyim türknetle konuşup vs

internet hızımın daha fazla olması gerekmez mi dostum VDSL sonuçta ben 100Mpbs'e kadar olması gerekiyor diye biliyorum yanlış mıyım?

Maalesef 100mpbs kesinlikle alırsınız diye bişey yok. Turknete sorun bir miktar daha hızını artırabilirler belki.

Zor hocam. Binanda Fiber İnternet kutusu olması lazım. Onu da tek başına yapamazsın.

Teşekkür ederim şansım varsa deneyeyim

Şansımı deneyeyim belki bir umut :D
Hocam aramayla olmaz o işler. Önce mahallene bir bak, yan binana diğer binalara fiber var mı diye? Sonra Tütk Telekom müdürlüğüne gidip dilekçe vermen gerekir. Ama sağında, solunda yani mahallende fiber alan binalar varsa binana fiber bağlantı alma şansın artar. Altyapı sorgulama bölümü var google yaz çıkar. Oradan bir kontrol et mahalleni dediğim gibi ise dilekçene bu binalar bu hızları alıyor diye eklemeyi de unutma. Faydası olacaktır.

Geri
Yukarı