DSL-N10E Asus modemde internete giremiyoruz.

Makaleler
13
Yine merhabalar. @Recep Baltaş hocam DSL-N10E Asus modem kuzenim vatandan aldı. Beni DVD' deki kurulum için çağırdı. Ben de onun yanına gittim. DVD'yi çalıştırdım fakat içinde dillere göre kılavuzları vardı. Kılavuzda 192.168.2.1 diye bir numara vardı. O numarayı hem internet explorerde hem de google chrome de denememe rağmen internete bağlanılamıyor hatası veriyor. Modemin ADSL, power , LAN yanıyor fakat internet explorer simgesine benzer simge ışığı yanmıyor. Bir de 192.168.2.1 kablosuz modem ayarı için gerekli . Zaten o yüzden beni çağırmıştı. Unutmadan söyleyeyim bundan önceki modemi kabloluydu ve telefon kablosunu ayırıcı kutuya takmadan internete rahatça girebiliyordu. Şimdi aldığı Asus modemi kablosuz ve internete giremiyor. Bir de ağ erişiminde internete bağlı görünüyor. Kısaca modem çalıştığı halde kablosuz modem ayarını yapmak için internet sayfasına girdiğimde internete bağlanılamıyor diyor. Oysa kablolu eski modemde rahatça internete girebiliyordu sizce neden böyle oluyor? Çözümü varsa yardımcı olabilirmisiniz. Şimdiden teşekkürler.

Şuan itibariyle modem ayarlarını yaptım. Işıkta yanıyor. Fakat internete hala giremiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı